Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Kupiecki Sąsiek - 11 sierpnia 2012

Kupiecki Sąsiek - 11 sierpnia 2012

Specjalnie dla gości i turystów odwiedzających targowisko miejskie w Żarkach w dniu 11.08.2012 r. otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku w godzinach 8.30 – 11.30.
 
Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów. Wystawcami Kupieckiego Sąsieku będą:
 
Koło Sprawne Ręce z Żarek
Koło działa w Domu Kultury w Żarkach. Panie specjalizują się w wykonaniu koronkowych  i szydełkowych ozdób. Pokażą przepiękne serwetki, koronkowe czapki i inne ręcznie wykonane cacka.
 
Maria Rał z Żarek
Właścicielka sklepu Niezapominajka w Żarkach. Do sąsieku przyniesie ręcznie wykonane koronki, biżuterię i przedmioty ozdobione metodą decoupage.
 
Maria Bulska z Choronia
Trudni się wykonywaniem dekoracyjnych ozdób metodą origami. W stodole można będzie kupić koszyczki, łabędzie, pawie, kurki i kwiatowe kule, wszystko misternie złożone z papieru.
 
Wiesława Pośpiech z Ostrowa  
Pani Wiesława uwielbia malować szczególnie portrety, konie, pejzaże. Do stodoły przywiezie swoje obrazy.
 
Janusz Ochocki z Żarek
Rzeźbiarz i artysta zajmujący się drewnem. Do stodoły przywiózł płaskorzeźby i rękodzieło wykonane z drewna, min. gadżety na biurko i ścianę z wypalonymi sentencjami.
 
Katrzyna Kucharska z Wysoki Lelowskiej
Pani Kasia wykonuje autorską, bardzo ciekawą i unikatową biżuterię z różnych materiałów.  
 
Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego. W 2005r. Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka się z mąki gryczanej, wody i drożdży.
 
Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa, Kozia Zagroda z Ostrowa
Właściciele gospodarstwa Kozia Zagroda (na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych).  Do stodoły przywiozą kozie sery, sernik z sera koziego,  mleko i wypieki na mleku kozim. Właściciele otrzymali już wiele nagród za swoje wyroby.
 
Izabela i Janusz Szewczyk z Ostrowa, Gospodarstwo Agroturystyczne „Maciejówka”w Ostrowie
Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów różnego rodzaju.
W Kupieckim Sąsieku kupić będzie można tradycyjny chleb, smalec i żurek.
Chleb na zakwasie i pierogi otrzymały Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.
 
Emil Kałuża z Suliszowic
W zagrodzie ma 40 pszczelich rodzin. Pszczoły uwijają się na ekologicznych, czystych łąkach. Na ziemie żarecką przybył z okolic Cieszyna. Pszczołami zajmuje się od 7 roku życia. Należy do Związku Pszczelarskiego. Do sąsieku przywiózł miody różnego rodzaju. Zespół Carmen z Przybynowa będzie bawić gości przez cały czas trwania imprezy.
 
Organizatorem imprezy jest Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.
 

02

SIE

2012

1414

razy

czytano