Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wycieczka osób niepełnosprawnych z Żarek na Polesie.

Wycieczka osób niepełnosprawnych z Żarek na Polesie.

Niepełnosprawni wraz z opiekunami z Gminy Żarki wyjechali na coroczną wycieczkę. Zorganizował ją po raz osiemnasty Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach.  W dniach od pierwszego do trzeciego sierpnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej oraz muzeum instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. W trakcie wyjazdu pływali statkiem po Bugu, spacerowali po wzgórzu pokutników w Grabarce, pili wodę z cudownego  źródełka, zwiedzili Kodeń i pokłonili się Matce Boskiej Kodeńskiej. Zobaczyli Światowe Centrum Hodowli Koni Arabskich w Janowie Podlaskim oraz   nowoczesny Terminal w Terespolu na granicy z Białorusią. Zwiedzili także najpiękniejszy w Polsce Pałac Zamojskich w Kozłówce. Spacerowali po rynku i  wałach wiślanych w Kazimierzu  Dolnym.
- Ta wycieczka nie odbyłaby się, gdyby nie szereg osób o dobrych sercach, którzy wsparli nasze coroczne przedsięwzięcie – mówi Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
Środki na wyjazd pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ośrodka pomocy społecznej w Żarkach oraz od prywatnych darczyńców. Na liście osób, którym organizatorzy składają serdecznie podziękowania oprócz państwowego funduszu znaleźli się: Krzysztof Bernacki,  Natalia Bernacka, Danuta Musiał, Monika Podlejska, Jadwiga Rogala, radny powiatowy Jarosław Kumor.
- Wyjazd osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami ma charakter integracyjny, umożliwia aktywny udział w życiu społecznym, pozwala poznać  piękno przyrody naszego kraju – dodaje Teresa Kowacka.
(przygotowanie i fot: MGOPS w Żarkach)
 

08

SIE

2012

1644

razy

czytano