Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Kulturalna końcówka sierpnia w Gminie Żarki

Kulturalna końcówka sierpnia w Gminie Żarki

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i sympatyków Gminy Żarki do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych zaplanowanych na terenie Gminy Żarki.  W dniu 26 sierpnia, godz. 17.00 "Popołudnie z orkiestrą dętą". Koncerty dwóch orkiestr dętych: OSP Żarki i OSP Przybynów na terenie rekreacyjny przy basenie miejskim w Żarkach, ul. Wierzbowa. Natomiast w dniu 28 sierpnia "Koncert Pamiętać dla Przyszłości"  w sali widowiskowej w Domu Kultury w Żarkach. Będzie to montaż słowno-muzyczny wykorzystujący piosenki żydowskie śpiewane w oryginale przez zespół młodzieży polskiej, ukraińskiej  i niemieckiej pod kierownictwem Manfreda Lemma, godz. 18.00.


Historia tego koncertu rozpoczyna się od wspólnych warsztatów.  W dniach 23 – 30.08.2012 wolontariusze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera” z Poraja będą uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Manfreda Lemma i Dagmar Gutmann z Niemiec. To już piąta odsłona współpracy „Aspery” z Fundacją im. Ks. Siemaszki z Krakowa – koordynatorem programu „Pamiętać dla Przyszłości”. Sam projekt funkcjonuje z powodzeniem od 1999 roku. Jego ideą naczelną jest poznawanie tradycji i dziejów żydowskich (w tym tragedii Holocaustu) poprzez muzykę. Nie jest to łatwe, bo choć muzyka szybko wpada w ucho, to teksty w języku jidysz i hebrajskim nastręczają pewnych problemów. Opory przełamuje charyzmatyczny Manfred Lemm – muzyk od lat zafascynowany muzyką żydowską, a szczególnie twórczością krakowskiego stolarza Mordechaja Gebirtiga. Pobyt w ośrodku „Radosna Nowina” w Piekarach to dla wolontariuszy nie tylko praca, ale i liczne przyjemności, jakich dostarcza zwiedzanie Krakowa i okolic, a także – co szczególnie ważne kontakty z rówieśnikami z Niemiec i Ukrainy. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w Żarkach – 28 sierpnia o godzinie 18.00. Wolontariusze – artyści w imieniu organizatorów serdecznie zapraszają. Wstęp wolny!


Tego samego dnia (28.08) w centrum Żarek przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury specjalną niespodziankę dla starszych i młodszych przygotowali pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach. Punkt ten działa w ramach sieci koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i realizuje wakacyjną akcję promocji atrakcji turystycznych województwa śląskiego, dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Akcja polega na dyżurach konsultantów Punktu w miejscach dofinansowanych ze środków unijnych. Podczas dyżurów można uzyskać informacje nt. Funduszy Europejskich oraz wziąć udział w grach i zabawach odbywających się na stoisku Punktu. 

Najbliższy dyżur odbędzie się 28 sierpnia w godzinach 14.00-17.00 w Ośrodku Kultury w Żarkach. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane informacjami nt. zakładania działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich, dotacjami dla firm oraz uczestnictwem w bezpłatnych szkoleniach oraz studiach.

Specjalne niespodzianki czekają na dzieci. Będą rozdawane malowanki poświęcone atrakcjom turystycznym województwa śląskiego i gadżety. Powstanie specjalny kącik dla najmłodszych. Każde dziecko, które odwiedzi Punkt, otrzyma upominek. Dla dorosłych przygotowane zostaną specjalne quizy z nagrodami. 

 

Więcej o koncercie na stronach:
http://www.aspera.org.pl/index.php/warsztaty-krakow
http://www.zawiercie.info/polecamy,4459.html
http://www.youtube.com/watch?v=_sIkNExkEng

20

SIE

2012

1428

razy

czytano