Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Konkurs „Literackie Fanaberie”

Konkurs „Literackie Fanaberie”

16 - tego października dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarkach spotkały się z panią Barbarą Gawryluk, znaną dziennikarką krakowską i pisarką książek dla dzieci. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarkach. Zostało zorganizowane w związku z udziałem prac dzieci w konkursie „Z książką na walizkach po województwie śląskim czyli Literackie Fanaberie”. Rysunki dzieci dotyczyły ilustracji książek pani Barbary Gawryluk. Konkurs trwał we wrześniu, uczestnikami były dzieci z klasy I a, której  wychowawczynią jest pani Dorota Brzegowska i uczniowie klasy II a, którą opiekuje się pani Beata Maślankiewicz. Prace zostały złożone w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a następnie przesłane do Biblioteki Śląskiej.
W trakcie spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, nowej książce p.t. „Dżok, legenda o psiej wierności”, rozdała kilkanaście autografów oraz wręczyła nagrodę Martynce Zduńczyk, uczennicy klasy I a, której praca została wyróżniona w konkursie.

Biografia:
Barbara Gawryluk mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa.
W Radiu Kraków m. in. przygotowuje i czyta codziennie wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji „Książka na szóstkę”, poświęconej literaturze dla dzieci i to właśnie od najmłodszych czytelników wie, że „książka dla dzieci przede wszystkim powinna być wesoła, pogodna i pełna humoru”. Opublikowała m. in.: „Kaktus dobry pies”, „Kaktus. Szukaj!”,
„W zielonej dolinie” (nominacja do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego).


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Mariusz Nowak)

Jesienny widok z kuesty jurajskiej w Żarkach.

Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni warto się wybrać na wycieczkę w pobliże kościółka św. Stanisława w Żarkach na wzgórzu Laskowiec. Obszar ten jest elementem kuesty jurajskiej i rozciąga się stąd fantastyczny widok na panoramę Jury oraz pradolinę Wartę. Przy okazji można ...

19

PAŹ

2007

1303

razy

czytano