Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Remonty w szkołach na terenie Gminy Żarki.

Remonty w szkołach na terenie Gminy Żarki.

Zakład Remontowo – Budowlany „ULBUD” z Częstochowy za 669 949,50 zł wykona zadanie polegające na Termomodernizacji oraz modernizacji systemu grzewczego budynku Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. W dniu 27 sierpnia dokonano wyboru oferty w wyniku procedury przetargowej.  Do przetargu stanęło dwóch wykonawców. Inwestycja będzie wykonywana jeszcze w tym roku.

Zakres prac w Jaworzniku obejmuje: roboty termomodernizacyjne:  docieplenie ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, wymianą pionowej instalacji odgromowej i obróbek blacharskich - docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją (na strychu ) wełną mineralną - izolację pionową ścian zewnętrznych przy gruncie budynku - wymianę starej stolarki okiennej na nową wykonaną z PCV wraz z częściowym zamurowaniem otworów okiennych - wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej na stolarkę aluminiową. Zaplanowano także  roboty instalacyjne, czyli przebudowę kotłowni, instalacji gazu, instalacji c.o., układu przygotowania ciepłej wody.

- To kolejne działanie zmierzające do polepszania stanu infrastruktury komunalnej. Po termomodernizacji szkoły w Żarkach, Przybynowie i przedszkola w Żarkach oraz Kotowicach przyszła pora na placówkę w Jaworzniku – wylicza burmistrz Klemens Podlejski.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na liście wybranej do dofinansowania w zakresie ochrony atmosfery znalazły się 103 projekty, w tym jest projekt z Jaworznika, na liście rezerwowej ulokowano 94 projekty.

W czasie wakacji w szkołach na terenie Gminy Żarki remont był wykonywany tylko i wyłącznie w Szkole Podstawowej w Żarkach. Klasopracownia języka niemieckiego zmienia się nie do poznania.

- Nową podłogę, malowanie ścian wykonano ze środków szkoły. Natomiast profesjonalne wyposażenie do pracowni: słuchawki, pulpity, ławki, krzesła, tablicę interaktywną o łącznej wartości około 30 tys. zł zakupiono ze środków Rady Rodziców – informuje Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach.  W żareckiej podstawówce wykonano jeszcze remont w kuchni oraz pomalowano korytarz dolny.

W pozostałych placówkach na terenie Gminy Żarki remontów nie było. Przedszkole w Żarkach oraz przedszkole w Kotowicach w ciągu ostatnich lat przeszły gruntowne remont. W ub. roku zakończone zostały prace w Szkole Podstawowej w Przybynowie. A przed dwoma laty oddano do użytku nowe gimnazjum. W kolejce do termomodernizacji czeka jeszcze szkoła podstawowa w Zawadzie. W ub. roku nie uzyskano środków z funduszy unijnych. Jest jednak wykonany pierwszy etap inwestycji, czyli przygotowana dokumentacja techniczna do realizacji zadania w przyszłości.
(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

27

SIE

2012

1828

razy

czytano