Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Stare fotografie teatru poszukiwane

Stare fotografie teatru poszukiwane

Częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza poszukuje zdjęć dokumentujących wygląd budynku sprzed remontu, tj. sprzed 1984 roku, kiedy to zakończono modernizację i rozbudowę siedziby.

- Zależy nam na fotografiach sprzed okresu rozbudowy, w naszym archiwum chcemy posiadać także skany prywatnych fotografii po to, by móc precyzyjnie dokumentować i obserwować jak zmieniało się otoczenie i sam budynek, by mocniej złapać jeszcze jedną nić fascynującej historii częstochowskiego Teatru.  – mówi Joanna Karkoszka-Toborek, z działu promocji teatru. – Prosimy wszystkich o przejrzenie rodzinnych archiwów, być może gdzieś, w zakamarkach szaf, szuflad i pudeł, zachowały się zdjęcia Teatru, który dziś wygląda już nieco inaczej, ale nadal, dzięki oryginalnej sylwetce frontu, przypomina okręt dynamicznie płynący przez miasto.

Wybrane fotografie pracownicy teatru chcą pokazać (za zgodą ich właścicieli) na specjalnej wystawie przygotowanej z okazji jubileuszu Teatru, przy okazji premiery spektaklu „Hemar w chmurach. Kabaret” w reżyserii Piotra Machalicy. Planuje się ją już na 7 października. Premiera będzie połączona z uroczystością nadania scenie kameralnej imienia Iwo Galla, wybitnego twórcy teatru, scenografa, pedagoga i reżysera, dyrektora Teatru Kameralnego w Częstochowie w latach 1932-1935.  Oryginały udostępnionych zdjęć zostaną zwrócone.

Osoby, które zechcą udostępnić nam archiwalne zdjęcia prosimy o kontakt z Działem Promocji i Sprzedaży tel. (34) 372 33 57 (47,27) lub kontakt mail: promocja@teatr-mickiewicza.pl.
 

03

WRZ

2012

1213

razy

czytano