Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ludzie z pasją tworzyli w Żarkach.

Ludzie z pasją tworzyli w Żarkach.

Jurajskie Spotkania Artystyczne (31.08 – 2.09. br. ) przyciągnęły do Żarek ludzi lubiących tworzyć, otwartych na niekonwencjonalne rozwiązania i środki. Uczestnicy przyjechali z różnych miejscowości, oprócz żarczan goszczono artystów z Bolesławia k/Olkusza, Lublińca, Zawiercia, Kocina i Katowic. Spotkania zorganizowano dzięki uprzejmości braci paulinów z sanktuarium leśniowskiego.

Podczas trzydniowej imprezy organizatorzy zaplanowali połączenie w jednym miejscu wielu dyscyplin sztuki. Uczestnicy mogli malować, brać udział w warsztatach recyklingowych, posłuchać wykładu o współczesnej ekologii i początkach recyklingu, a także poznać twórczość lokalnych poetów na „Wieczorze Poetycko-Muzycznym”. Tegoroczne spotkania odbywały się  pod  hasłem A. Einsteina „ Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”.


- W czasie spotkań powstało wiele niezwykłych obiektów, przedmiotów użytkowych, instalacji w których artyści wykorzystali odpady, rzeczy niepotrzebne, takie które zazwyczaj wyrzuca się na śmietnik - mówią pomysłodawcy pleneru Marta Przewodowska i Janusz Ochocki. - Naszym celem było zainspirowanie twórców do poszukiwania nowych środków oraz zwrócenie uwagi odbiorców na coraz większy konsumpcjonizm i zaśmiecanie środowiska, a bardzo często przy odrobinie wyobraźni i fantazji  tym rzeczom można dać nowe życie.


Krótka wystawa urządzona na terenie Sanktuarium Leśniowskiego w niedzielę 2 września zainteresowała przechodzących. Wernisaż wystawy poplenerowej został zaplanowany na 29 września, godz. 17.00 w Galerii Rzeźb w drewnie, ul. Myszkowska 57 u Janusza Ochockiego. Zakończenie 26 października finisażem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Prace zostaną również pokazane m.in. w KUKUBARZE w Myszkowie. Pomysłodawcy już dzisiaj myślą o następnym spotkaniu ludzi z twórczymi pomysłami i pasjami.

Marta Przewodowska i Janusz Ochocki składają serdecznie podziękowania dla Ojców Paulinów z sanktuarium leśniowskiego na czele z ojcem przeorem Jerzym Kielechem, Beacie Fąferze, Markowi Monikowskiemu, Romanowi Hamerli, Tomaszowi Brymora, Stowarzyszeniu Kreatywni z Myszkowa, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Żarkach, Urzędowi Miasta i Gminy Żarki za pomoc w organizacji Jurajskich Spotkań Artystycznych.

Marta Przewodowska i Janusz Ochocki prowadzą Pracownię Twórczego Działania w MGOK w Żarkach. 

04

WRZ

2012

9465

razy

czytano