Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowa pracownia językowa na rozpoczęcie roku szkolnego w żareckiej podstawówce.

Nowa pracownia językowa na rozpoczęcie roku szkolnego w żareckiej podstawówce.

Wręczenie nagrody za zajęcie 2. miejsca w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w BS”  w regionie śląskim w kategorii szkół podstawowych oraz otwarcie multimedialnej pracowni językowej to najważniejsze akcenty uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach.

Odśpiewanie hymnu państwowego, prezentacja pocztu sztandarowego oraz minuta ciszy dla oddania hołdu bohaterskim żołnierzom Września 1939 r. to stałe elementy wrześniowych akademii, których nie zabrakło i tym razem w sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość. Uczniom towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście - burmistrz Klemens Podlejski, ksiądz proboszcz Jan Wajs, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bernacka oraz dyrektor żareckiego oddziału MBŚ w Myszkowie Małgorzata Jaskuła.

Dyrektor T. Pakuła serdecznie przywitał uczniów, życzył wszystkim samych sukcesów oraz radości z pobytu w szkole. Pozdrowienia oraz życzenia skierował do uczniów i nauczycieli burmistrz K. Podlejski, zapewniając, że edukacja jest dużą wartością, o którą trzeba się troszczyć. 

Radosne przedstawienie przygotowały nauczycielki Barbara Piskorska oraz Joanna Gil. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, popisywali się umiejętnością tańca solowego oraz w grupie.

Dyrektor żareckiego oddziału MBŚ w Myszkowie Małgorzata Jaskuła wręczyła szkole na ręce dyrektora nagrodę - aparat fotograficzny oraz 600 zł. SKO od wielu lat zajmuje czołowe lokaty w konkursie organizowanym przez Bank Polskiej Spółdzielczości. Opiekunem SKO jest Katarzyna Samek.
Po akademii grupa uczniów z zaproszonymi gośćmi udała się do pracowni języka niemieckiego. Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu sali przez księdza proboszcza Jana Wajsa wszyscy mogli obejrzeć kolorową pracownię z nowoczesnym sprzętem audio i tablicę interaktywną.
- Nowa pracownia to wydatek około 30000 zł, fundusze pochodzą z konta Rady Rodziców. Dodatkowo w pracowni matematycznej zainstalowana została tablica interaktywna z projektorem; sprzęt przekazany został szkole przez sponsorów  - informuje dyrektor Tadeusz Pakuła. Na ręce przewodniczącej oraz członków rady dyrektor złożył gorące podziękowania.  

04

WRZ

2012

4409

razy

czytano