Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Muzeum na kółkach, czyli zabytkowe auta z wizytą w Żarkach.

Muzeum na kółkach, czyli zabytkowe auta z wizytą w Żarkach.

Blisko 80 osób dotarło w minioną sobotę (29.09.) do Żarek w ramach Rajdu „Jurajskie Duszki”. Byli to uczestnicy ogólnopolskiego rajdu klubu „CAAR” - Klub Antycznych Automobili Rajdów. Klub ma siedzibę w Warszawie, ale  skupia klubowiczów z różnych zakątków Polski. Głównym celem organizacji jest zwiedzanie i pokazywania swoich aut w kraju i zagranicą.

- Organizujemy rajdy trzy razy w roku – wiosną, latem i  jesienią. Najdłuższy jest letni rajd, gdyż trwa 10 dni, ale zdarza się, iż niektóre z pojazdów przemierzają go na lawetach  – informował Zbigniew Jezierski z Gliwic, komandor rajdu.

Bazą tegorocznego jesiennego rajdu byłą Jura. Klubowicze  odwiedzili Morsko, Mirów, Bobolice, Żarki, Okiennik Wielki i Ogrodzieniec. W sobotę mieli długi przystanek w Żarkach. Zaparkowali przy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Zwiedzali Szlak Kultury Żydowskiej oraz zabytkowy zespół stodół. Gospodarze częstowali ich chlebem tatarczuchem od Jadwigi Plesińskiej.
Przy dawnej synagodze zaparkowało sporo ciekawych samochodów. Przyjechały różne samochody począwszy od lat 20. do 80. XX wieku. Widzom podobały się bardzo:  willys knight z 1928 roku, piękny jaguar MK2, dodge coronado kombi, trabanty, syrenki, mercedesy, włoskie fiaty, ford, land rovery, vw garbus.

W Żarkach wybrano najpiękniejsze auto rajdu. Jury przyznało nagrodę burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach Klemensa Podlejskiego dla właścicieli syrenki 102 z 1961 roku. Prezent – obraz przedstawiający Żarki odebrała Magdalena Sachs z Wrocławia.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

Zapraszamy na stronę Dziennika Zachodniego: http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1556567,zabytkowe-samochody-goscily-w-sobote-w-zarkach,id,t.html#ee3baa33943877ee,1,3,3
 

Zapraszamy na stronę Telewizji Silesia http://www.tvs.pl/41134,duchy_w_zarkach_warte_setki_tysiecy_zlotych_galeria.html

Pojazdy zabytkowe w obiektywie Tomasza Żmudy w dniu 29 września 2012 r. (Ilość zdjęć w galerii: 29)

01

PAŹ

2012

8600

razy

czytano