Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej plażowej w Żarkach.

Dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej plażowej w Żarkach.

Uczennice żareckiego Gimnazjum Monika Lamch i Kinga Cupiał to najlepsze zawodniczki Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Rozgrywki zostały przeprowadzone w minioną środę (26.09) na nowych obiektach sportowych przy ul. Wierzbowej 21 przy basenie miejskim.
 
Turniej został zorganizowany przez Gimnazjum w Żarkach oraz Urząd Miasta i Gminy w Żarkach. – Głównym celem  jest popularyzacja i upowszechnianie sportu, w szczególności siatkówki plażowej wśród dziewcząt, a także promocja nowych boisk w Żarkach – mówił Jarosław Auguścik, nauczyciele wychowania fizycznego w żareckim gimnazjum, główny organizator.

Do Żarek w dniu zawodów zjechały się dwuosobowe załogi z Gimnazjum w Żarkach Letnisku, Gimnazjum nr 3 w Myszkowie, Gimnazjum w Żarkach, a także uczennice Gimnazjum w Piasku reprezentujące Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie. Mecze rozgrywano w systemie brazylijskim, do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W sumie rozegrano 14 spotkań. Spotkanie sędziowali: Sylwia Pryka, Rafał Skorek, Marcin Niepiekło – studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, byli absolwenci żareckiego gimnazjum.
 

Klasyfikacja indywidualna
I miejsce - Monika Lamch, Kina Cupiał – Gimnazjum w Żarkach
II Miejsce – Monika Lodkowska, Marta Treścińska - SOKiS
III miejsce – Paulina Motyl, Roksana Korcz – Żarki Letnisko
IV miejsce – Ewa Szlęzak, Ania Labocha – Gimnazjum nr 3 w Myszkowie


Klasyfikacja Drużynowa
I miejsce – Gimnazjum w Żarkach
II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Myszkowie
III miejsce – Gimnazjum w Żarkach Letnisko

Nagrody w imieniu burmistrza Klemensa Podlejskiego wręczał dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Gminie Żarki  Jakub Grabowski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Aleksandra Madej)
 

Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Klemensa Podlejskiego 26 wrzesień 2012 (Ilość zdjęć w galerii: 38)

02

PAŹ

2012

1679

razy

czytano