Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uczniowie z Przybynowa w poszukiwaniu kasztanów.

Uczniowie z Przybynowa w poszukiwaniu kasztanów.

Uczniowie z Przybynowa w poszukiwaniu kasztanów.

Blisko tonę kasztanów uzbierali uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybynowie. W tym roku placówka przystąpiła do akcji „Kasztanobranie 2012” i jako jedyna podjęła się udziału w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami udali się na poszukiwanie drzew kasztanowców, aby zbierać ich owoce. Szkolnym koordynatorem akcji został Samorząd Uczniowski wraz z ich opiekunami, natomiast nad całością akcji czuwała  Ewelina Błaszczyk. Kasztany zostały sprzedane firmie „Pharmeko” sp.z.o.o., a uzyskane pieniądze Samorząd Uczniowski przekazał na potrzeby szkoły i dzięki temu za uzyskane fundusze zakupiono radioodtwarzacze CD do trzech pracowni lekcyjnych.

Akcja ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Włączyli się w nią nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale całe ich rodziny. Zbieranie kasztanów było pretekstem do wspólnych wypadów na łono natury, świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, poznanie bliższych i dalszych okolic gminy, a także na świetną zabawę ruchową. Niektórzy w poszukiwaniu kasztanów zdecydowali się nawet na dłuższą wyprawę do  Koniecpola, Woźnik.

Dzieci pogłębiały swoją wiedzę z zakresu ekologii i umiejętnego wykorzystania darów natury. Akcja „Kasztanobranie 2012” była również skuteczną lekcją przedsiębiorczości oraz zaradności. Pokazała dzieciom,  iż wspólną pracą można osiągnąć bardzo wiele. Wspólnie uzbierano 950 kg kasztanów, rekordzista dostarczył do szkoły ok. 300 kilogramów tego surowca.
- Uczniowie podjęli decyzję, że w przyszłym roku również będą brali udział w akcji oraz postawili sobie za cel pobicie wyniku o  co najmniej 1500 kg kasztanów. Teraz już przecież wiedzą, gdzie rosną największe i najlepsze kasztany…I  nie trzeba wyruszać aż do Paryża – informuje Edyta Brodzik.

(przygotowanie i fot: Szkoła Podstawowa w Przybynowie)

25

PAŹ

2012

1390

razy

czytano