Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Specjalna promocja w częstochowskim teatrze. Zamiast 45 zł, 25 zł za bilet.

Specjalna promocja w częstochowskim teatrze. Zamiast 45 zł, 25 zł za bilet.

TEATR IM. A. MICKIEWICZA W CZĘSTOCHOWIE informuje, iż  na spektaklach w dniach 09, 10, 11 listopada o godz. 19.00
proponujepromocyjne bilety dla Mieszkańców Żarki! W przypadku miejsc promocyjnych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc - tel. (34) 372 33 47 (27, 57). Promocja dla spekltaklu muzycznego "HEMAR W CHMURACH. KABARET".  Na hasło GMINA ŻARKI  bilety w ten weekend będą po 25 zł (normalnie po 45),różnica w cenie jest zatem spora.

Oto informacje o przedstawieniu:
scenariusz, współpraca reżyserska – Robert Dorosławski,
reżyseria – Piotr Machalica,scenografia – Krzysztof Kelm, choreografia – Jakub Lewandowski,  aranżacje – Marcin Lamch, przygotowanie muzyczne – Marzena Lamch – Łoniewska, asystent reżysera – Sylwia Karczmarczyk

Marian Hemar – poeta, satyryk, dramaturg, reżyser, autor tekstów  do ponad dwóch tysięcy piosenek. Przed wojną związany z warszawskim kabaretami: Qui pro Quo  i Cyrulik Warszawski.

„Po każdej premierze w Qui pro Quo cała Warszawa bawiła się jego skeczami i dowcipami, a cała Polska śpiewała jego piosenki. „Czy pani Marta jest grzechu warta?”, „Upić się warto”, „Kiedy już zakwitną białe bzy” – to tylko kilka przykładów szlagierów, które do dzisiaj są popularne, choć mało kto wie, że ich autorem jest właśnie Hemar” – pisze Anna Wołek w przedmowie do książki „Pięć sztuk scenicznych Mariana Hemara”.

W spektaklu „Hemar w chmurach” usłyszą Państwo niezwykłej urody piosenki, zarówno te mniej znane, jak i te najpopularniejsze: „Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, „Krzyżówka” i wiele innych. Oprócz piosenek, scenariusz budują wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszech czasów.

Obsada: Piotr Machalica, Iwona Chołuj, Marta Honzatko,  Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Agata Ochota – Hutyra, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Andrzej Iwiński,  Maciej Półtorak, Antoni Rot

przy fortepianie – Michał Rorat
Spektakle: 09, 10, 11 listopada 2012 r. godz. 19.00

INFORMACJE I ZAMÓWIENIA – (34) 372 33 27 (47, 57); bow@teatr-mickiewicza.pl

07

LIS

2012

1389

razy

czytano