Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dzieci z Ostrowa i ratownicy

Dzieci z Ostrowa i ratownicy

W Częstochowie, w dniu 8-go listopada zostały wręczone nagrody IV Edycji Konkursu Plastycznego “Ratownik i jego praca tel.-112 “. Konkurs swoim zasięgiem obejmował region dawnego województwa częstochowskiego. Gminę Żarki reprezentowały dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Przybynowie, pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Balwierz. Z pośród kilkuset prac plastycznych, jakie nadesłano na konkurs, wyłoniono najlepsze. Aż dwie nagrody trafiły do dzieci z SP Przybynów.
I miejsce zajął Maciej Szewczyk, syn właścicieli Maciejówki – zagrody plastyczno- kulinarnej w Ostrowie. W Maciejówce prowadzone są zajęcia  plastyczne połączone z programem edukacyjnym. Można po zajęciach zwiedzić okolice wozem konnym, a zimą wybrać się na kulig. Zagroda Maciejówka jest już laureatem wielu konkursów, a jak widać na przykładzie Macieja daje możliwość rozwoju twórczej aktywności dla dzieci.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Katarzyna Szecówka, również mieszkająca w Ostrowie.
Mieszkańcy Ostrowa coraz częściej są laureatami licznych konkursów. Jak widać, nagrody trafiają nie tylko do dorosłych mieszkańców, ale i do dzieci.


(przygotowała: Izabela Szewczyk, fot. Izabela Szewczyk)

13

LIS

2007

1224

razy

czytano