Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kolorowa i ocieplona szkoła podstawowa w Jaworzniku.

Kolorowa i ocieplona szkoła podstawowa w Jaworzniku.

Na finiszu są roboty związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Inwestycja jest realizowane ze środków Gminy Żarki oraz dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zadnie wykonuje Zakład Remontowo – Budowlany „ULBUD” z Częstochowy za 669 949,50 zł.


Zakres prac w Jaworzniku obejmuje: roboty termomodernizacyjne:  docieplenie ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, wymianą pionowej instalacji odgromowej i obróbek blacharskich - docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją (na strychu ) wełną mineralną - izolację pionową ścian zewnętrznych przy gruncie budynku - wymianę starej stolarki okiennej na nową wykonaną z PCV wraz z częściowym zamurowaniem otworów okiennych - wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej na stolarkę aluminiową. Zaplanowano także  roboty instalacyjne, czyli przebudowę kotłowni, instalacji gazu, instalacji c.o., układu przygotowania ciepłej wody.


- Sprzyja nam złota polska jesień. Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem. Kluczowa kwestią dla nas była wymiana starego piec oraz modernizacja ogrzewania. To spowoduje ograniczenie zużycia energii i ograniczenie zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery  – mówi burmistrz Klemens Podlejski.


Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na liście wybranej do dofinansowania w zakresie ochrony atmosfery znalazły się 103 projekty, w tym projekt z Jaworznika, na liście rezerwowej ulokowano 94 projekty.


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

20

LIS

2012

1161

razy

czytano