Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pomoc dla Marcina

W Klubie Omega w Brudzowicach odbyła się niezwykła impreza. Dobrą zabawę połączono ze szczytnym celem. Chodziło o marzenie. A konkretnie o marzenie Marcina z Częstochowy. Klub Omega wraz z Fundacją Mam Marzenie zorganizował imprezę charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na realizacje marzenia jednego z podopiecznych fundacji. W tym przypadku marzeniem 17-letniego chłopaka zmagającego się z ciężką chorobą, jest posiadanie lustrzanki z wyposażeniem. Pomysł ten zrodził się z pasji Marcina, który obok lotnictwa, interesuje się właśnie fotografią. A przecież chwile zatrzymane w aparacie fotograficznym, piękno otaczającego świata, stają się szczególnie cenne właśnie wtedy, gdy na co dzień dokucza cierpienie i choroba.


Gwiazdą wieczoru był Tomek Dolski, finalista I edycji programu „Must be the music – Tylko Muzyka”, utalentowany muzyk i skrzypek, który z chęcią wziął udział w wydarzeniu. Koncert bardzo podobał się publiczności i był okazją do posłuchania ciekawych aranżacji przygotowanych przez młodego artystę. W trakcie trwania imprezy, wolontariuszki Fundacji Mam Marzenie, zbierały pieniądze do puszek na wymarzoną lustrzankę Marcina. Oprócz tego, właściciel Klubu Omega, na spełnienie marzenia chłopaka przekazał część dochodu ze sprzedanych biletów. Uczestnicy, dzięki przygotowanym ulotkom informacyjnym, mogli dowiedzieć się także czegoś więcej na temat samej fundacji. Tego wieczoru w Klubie Omega udało się w sumie zebrać 425,10 zł. To niestety o wiele za mało, by marzenie Marcina mogło się ziścić. Dlatego wciąż bardzo potrzebne jest wsparcie ludzi dobrego serca, którzy zechcą pomóc w spełnieniu marzenia chłopaka. Można to uczynić poprzez wpłaty na konto Fundacji Mam Marzenie 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 z dopiskiem Marcin, lustrzanka z wyposażeniem, Katowice. Bardzo liczymy na zainteresowanie sprawą wśród mieszkańców naszej gminy. Tym bardziej, że osoba potrzebująca mieszka tak niedaleko nas.


Fundacja Mam Marzenie to organizacja pozarządowa, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Poprzez spotkania z dziećmi, rozmowę z nimi, a wreszcie poznanie i realizację ich marzeń, wolontariusze starają się, by choć na chwilę na ich twarzach pojawił się uśmiech, zapomniały o chorobie, poczuły, że skoro marzenia się spełniają, wszystko może się zdarzyć. Nawet chorobę można pokonać. Fundacja opiera się na pracy wolontariuszy, ale istnieje również dzięki wsparciu życzliwych osób, które pomagają w realizacji marzeń podopiecznych. Fundacja istnieje od 2003 r. Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć na: www.mammarzenie.org, a o marzeniu Marcina poczytać na stronie:  www.mammarzenie.org/marzyciel/10702,5,lustrzanka-z-wyposazeniem. 


(Dagmara Tomczyk)
 

23

LIS

2012

8354

razy

czytano