Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ford Transit dla strażaków w Jaworzniku.

Ford Transit dla strażaków w Jaworzniku.

Nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4x2  otrzymali strażacy ochotnicy z jednostki OSP Jaworznik. Auto zostało zakupione z środków Gminy Żarki. Będzie służyło w razie konieczności osobom znajdującym się w potrzebie.
- Auto jest dobrze wyposażone – mówi Ireneusz Hajdas, komendant Miejsko-Gminnego Zarządu OSP. – W nowym wozie znajdują się: pompa Lucas z rozpylaczami, agregat prądotwórczy, pompa szlamowa, torba medyczna, deska ratownicza z szynami, maszt oświetleniowy, wyciągarka. Do wozu wsiada 6-osobowa załoga.


Jednostka z Jaworznika jest jedną z dwóch z terenu Gminy Żarki, które współdziałają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jednostką w systemie jest OSP Żarki. OSP Jaworznik posiada oprócz nowego forda transita jeszcze samochód bojowy marki mercedes.


- Mamy najlepszy park maszynowy na terenie powiatu myszkowskiego,  jeśli chodzi o sprzęt bojowy, ratowniczy  stwierdza burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Strażacy są wyposażeni, mobili i przygotowani do niesienie pomocy.


Samochód dostarczyło w wyniku przetargu przedsiębiorstwo Dragon z Dąbrowy Górniczej za kwotę brutto: 135 tys. zł.


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

10

GRU

2012

1985

razy

czytano