Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Mikołaj nie zapomniał o najbardziej potrzebujących.

Mikołaj nie zapomniał o najbardziej potrzebujących.

W tym roku czterech Mikołajów wyruszyło w dniu 6 grudnia z Żarek z prezentami dla dzieci i ich rodzin będących w trudniejszej sytuacji. - Przygotowano 93 paczki i wszystkie rozdano na terenie gminy Żarki. W niektórych domach Mikołaj zostawił jedną paczkę, w niektórych nawet sześć. Wszystko zależało od liczby dzieci – informuje Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
W rolę Mikołajów wcielili się radni Rady Miejskiej w Żarkach: przewodniczący Andrzej Jakóbczak, Jakub Jarosz, Paweł Labocha oraz pracownik MGOPS Jolanta Michalik.
 

W paczkach znajdowały się słodkie upominki oraz artykuły spożywcze. Prezenty zostały sfinansowane ze środków Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
- Akcja ta jest prowadzona od wielu lat – dodaje Teresa Kowacka. – Jest z pewnością jedną z najbardziej przyjemnych.
 

Warto dodać, iż ośrodek pomocy w Żarkach jest organizatorem spotkania wigilijnego dla osób starszych samotnych, niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Klasztorem Ojców Paulinów, Związkiem Emerytów i Rencistów. Program artystyczny przygotuje młodzież z Gimnazjum w Żarkach oraz z Zespołu Szkół w Żarkach.
 - Jeśli ktoś chce zgłosić osobę do wzięcia udziału w spotkaniu wigilijnym proszę o kontakt z MGOPS w Żarkach, tel. 313 00 85 – zachęca Teresa Kowacka.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Archiwum MOPS)
 

10

GRU

2012

1141

razy

czytano