Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

ZAJĘCIA dla UCZESTNIKÓW PROJEKTU ,PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

ZAJĘCIA dla UCZESTNIKÓW PROJEKTU ,PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Szkolenie "Taniec jako forma wychowania w sztuce dzieci w oddziałach przedszkolnych  i podstawowych. Wprowadzanie podstaw tańca orientalnego, baletu oraz etykiety" poprowadzi w dniu 16.01.2013 r , w godz.16.00-19.15 w Żarkach w SP im. Wł. Szafera zawodowa tancerka i kulturoznawca Salma Marta Galewska.

Warsztaty otwarte są realizowane w ramach projektu ,,Praktyka czyni mistrza!" i wezmą  w nich udział uczestnicy projektu: nauczyciele mianowani i dyplomowani szkół podstawowych i przedszkoli oraz chętni studenci Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Gen.J.Ziętka   w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego, specjalności Zintegrowana edukacja wszesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym/ informatyką. 

Celem projektu Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania, realizowanego w partnerstwie z  Miastem i Gminą Żarki  jest przygotowanie szkół i przedszkoli do realizacji przez studentów praktyk pedagogicznych, podniesienie kwalifikacji przyszłych nauczycieli, nawiązanie platformy współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a jednostkami edukacyjnymi na Śląsku i w Małopolsce.

Ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu człowieka, a szczególnie ważny w życiu dziecka. Dzięki niemu mogą się one prawidłowo rozwijać zarówno fizycznie (ćwiczenie mięśni, ścięgien)jak i psychicznie (dotlenienie mózgu). Aktywność ruchowa pomaga również rozładować niespożyte pokłady energii, które mają w sobie nasze pociechy.  Dla dzieci nauka tańca brzucha to ogromna frajda. Pod względem naturalnego rozwoju mięśni i czerpania przyjemności z własnego ciała taniec ten jest dla dzieci idealny, ponieważ trenuje jednocześnie całe ciało i z reguły nie powoduje szkód powstających na skutek jednostronnych obciążeń. Rozwija koordynację ruchową, kształtuje prawidłową sylwetkę (zapobiega skrzywieniom kręgosłupa, wzmacnia mięśnie grzbietu, przeciwdziała płaskostopiu). Wyuczone ruchy stanowią dobrą podstawę do późniejszego opanowania innych form tanecznych. Taniec brzucha jest w przeważającej części improwizacją, dlatego daje dzieciom możliwość wyrażenia ich rozwijającej się duszy i umocnienia ich pewności siebie.
 

Celem zajęć jest wykorzystanie dziecięcej ekspresji ruchowej, oswojenie z przestrzenią i wydobycie naturalnego, dziecięcego sposobu poruszania się. Taniec brzucha rozwija w małych tancerzach rytmiczność, gibkość, kondycję, dziewczynki i chłopcy nabierają gracji podczas tańca. Wiele dzieci zna baśnie Tysiąca i jednej nocy i jest zainteresowanych poznaniem tańca brzucha. Orientalne rytmy sprawiają małym tancerzom przyjemność, a ponad to dzieci uwielbiają wkładać swoje stroje z woalem i przebierać się w kolorowe kostiumy.

„Taniec uczy kultury” podstawy baletu to nie tylko ruch ale też sposób bycia i zachowywania się. Podczas warsztatów nauczymy się jak połączyć taniec i etykietę.

Warsztaty poprowadzi zawodowa tancerka, choreograf, nauczyciel tańca- Salma Marta Galewska.

Salma - prowadząca warsztat w ramach projektu ,,Praktyka czyni mistrza!”- studiuje w elitarnej Tanzakademie Cifuentes w Berlinie, gdzie pod okiem najwybitniejszych tancerzy świata szlifuje swój talent i kunszt tańca. Taniec to ciało i dusza, prowadzone w Akademii zajęcia z zakresu psychologii tańca z Prof. Dr.-Ing Beate Klutmann oraz fizjiotereapii - medycznych aspektów tańca Younes Laraki, wpływają na profesjonalizm Salmy w pracy z dziećmi.

Salma mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie. Od 8 lat prowadzi zajęcia z tańca dla kobiet i dzieci w swojej Fabryce Kobiecości - Akademii Tańca i Etykiety http://salma.pl/site/ od początku współpracuje z Telewizją Silesia oraz lokalnymi mediami, gdzie zapraszana jest jako ekspert tańca i etykiety. Salme można oglądać na żywo w "Kąciku etykiety" w Cafe Silesia gdzie w sposób przystępny i nowoczesny uczy dobrych manier. Salma oprócz tańca zawodowego zajmuje sie wolontariatem, współpracuje min. z: Fundają Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja Iskierką, WOŚP czy Dress for Success
(zobacz wywiad z Salmą : http://www.youtube.com/watch?v=lZWz3KLIxNo)

Na warsztaty prosimy  przynieść strój sportowy, coś do pisania i wodę oraz pendrive .
 

Czeka Państwa: teoria, praktyka , muzyka i dobra zabawa !

Poniżej szczegółowa informacja do pobrania w załaczeniu.

18

GRU

2012

2246

razy

czytano