Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Swiąteczne Turnieje Klubu LKS Zieloni Żarki

Swiąteczne Turnieje Klubu LKS Zieloni Żarki

W dniu 12 grudnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach jak co roku odbył się „Świąteczny Turniej Żonglerki”.  Każdy z uczniów miał trzy próby żonglerki piłką i liczył się najlepszy wynik. W tym roku bezapelacyjne turniej z nowym rekordem tego turnieju  364 podbić wygrał Maciej Kurek, drugie miejsce zajął Damian Sroka  z wynikiem 95 podbić i na ostatnim miejscu podium uplasował się Norbert Gradek  z rezultatem 47 podbić. Wszyscy uczniowie dostali napoje, a pierwsza trójka dostała cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz dyplomy. Nagrody ufundował  LKS „ZIELONI” Żarki oraz UKS „CHAMPION” Żarki. Turniej przeprowadził trener Marcin Nowak.

W sobotę 15 grudnia w hali żareckiego gimnazjum odbył się I Turniej Siatkonogi, wydarzenie patronatem objęło Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Drużyny składały się z 3 zawodników, rywalizowali oni na polu o powierzchni  6.0 m x 5.5 m, siatka zawieszona była na 110 cm. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zwycięzcą I edycji z kompletem zwycięstw okazała się drużyna Bako Team w składzie Bartek Wilk, Miłosz Bielecki  oraz Piotr Prusko. Drugie miejsce zajęli Zagłębiacy – Tomasz Zdanowski, Grzegorz  Szwed, Piotr Wolny. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Raków Zachód – w składzie: Rafał Psonka, Piotr Nocoń, Kamil Suliński. Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane w głównej mierze przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie.  Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczył radny powiatowy Jarosław Kumor wraz z zarządem LKS Zieloni Żarki.
- Turniej Siatkonogi był pierwszym tego typu turniejem w okolicy. Zainteresowanie nim przejawiało  wiele osób lecz koniec końców zgłosiło się jedynie, a może i aż 6 zespołów. Poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie, świadczy o tym fakt, iż zawodnicy biorący w nim udział mają za sobą występy na II czy III ligowych boiskach. Uczestnikom turniej przypadł do gustu i  mają nadzieje, że tego typu zawody będziemy organizować cyklicznie  - powiedział organizator turnieju v-ce prezes LKS Zieloni Żarki Mateusz Gawroński.


W dniu 14 grudnia w hali sportowej żareckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyły się turnieje piłki nożnej dla 3 grup młodzieżowych z klubu LKS Zieloni Żarki pod hasłem Świąteczno – mikołajkowy turniej piłki nożnej dla grup młodzieżowych z LKS Zieloni Żarki  W grupie Orliki wystąpiły 3 drużyny w składzie:
Lech Żarki: Dominik Pompka, Opałka Maksymilian, Paweł Płaczek, Mikołaj Szecówka
FC Barcelona: Damian Korpus, Wiktor Miszczyk, Polkowski Kacper, Juliusz Balik
Real Madryt: Daniel Lipiński, Kacper Tomzik, Sebastian Brzegowski, Damian Gębka, Kamil Kozik

Wyniki:
Lech Żarki – FC Barcelona 1:1
Lech Żarki – Real Madryt 3:3
Real Madryt – FC Barcelona 3:4

Tabela końcowa:
I miejsce FC Barcelona
II miejsce Lech Żarki
III miejsce Real Madryt
Drużyny Orliki:
Chelsea: Piotr Wilczak, Damian Sroka, Kamil Małota, Bartosz Dryjski, Norbert Ziemak
FC Barcelona: Norbert Gradek, Bartosz Szecówka, Wojciech Morawiec, Hubert Noszczyk, Wiktor Samulak, Marcin Muc
Juventus Turyn: Jarogniew Tabaka, Sebastian Gałuszka, Aleksander Fryt, Klaudiusz Polkowski, Łukasz Balwierz
Wyniki:
Chelsea – FC Barcelona 1:1
Chelsea – Juventus 2;1
Juventus – FC Barcelona
Tabela końcowa:

I miejsce: Chelsea
II miejsce Juventus Turyn
III miejsce FC Barcelona
Drużyna Trampkarze:
The Reds: Dominik  Fiutek, Norbert  Myga, Marcin Bialik, Patryk Garski
Żarki – Przybynów: Michał Marchewka, Kamil Surowiec , Gabriel Magiera, Piotr Szczepanek
Seniorzy Żarki - Patryk Chodak, Dominik Misiak, Mateusz  Garcarz, Radomir  Piątkowski
Pytu Team – Kamil Gradzik, Damian Pytlarz, Bartosz Samek, Mateusz Wójcik
Wyniki:
The Reds – Seniorzy Żarki 6-5
Żarki - Przybynów- Pytu Team 3-2
The Reds - Żarki - Przybynów 5-5
Seniorzy Żarki - Pytu Team 4-2
The Reds - Pytu Team 5-2
Seniorzy Żarki- Żarki-Przybynów 4-6
 

Był to ostatni turniej dzięki dotacji, jaką LKS Zieloni Żarki otrzymał z Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki dotacji klub zakupił sprzęt sportowy dla zawodników klubu. Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały medale oraz dyplomy, na koniec każdy zawodnik otrzymał świąteczną paczkę ze słodyczami oraz sprzętem sportowym. Nagrody wręczyła przewodnicząca Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Gminie Żarki Monika Radosz wraz z zarządem klubu Zieloni Żarki.

 

18

GRU

2012

1644

razy

czytano