Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Świat jakiego nie znamy. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego. Wystawa w UMIG

Świat jakiego nie znamy. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego. Wystawa w UMIG

Od wtorku (18.grudnia) w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach są prezentowane zdjęcia Roberta Garstki. Wystawa to swoista dokumentacja dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego. Wielka pasja autora i prowadzona od lat konsekwentnie praca w ramach projektów „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych”, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, zaowocowała kolekcją, która pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów - świat „tak daleki”,  ale istniejący obok nas.

Kilka słów o autorze:

Robert Garstka - pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.  Fotograf, dziennikarz, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii. Autor książki Będziński pejzaż frasobliwy, oraz albumów fotograficznych Dom wieczności                      i Przydrożni świadkowie wiary. Współzałożyciel grupy fotograficznej Koń Trojański oraz Stowarzyszenia Via Arte. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Oddział Katowice.
Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie.

Wystawa jest prezentowana w holu głównym Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach w godzinach pracy magistratu. Prezentacja potrwa do 31 stycznia 2013. Wystawa zagościła w Żarkach za sprawą współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach.
 

18

GRU

2012

1284

razy

czytano