Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Podatniku, pamiętaj PIT możesz złożyć przez Internet.

Podatniku, pamiętaj PIT możesz złożyć przez Internet.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myszkowie informuje, iż wysyłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wysyłając PIT przez Internet podatnik oszczędza czas, będzie miał niższe koszty złożenia zeznania, łatwiejsze wypełnienie, otrzyma potwierdzenie złożenia zeznania, chroni środowisko.

OSTATECZNY TERMIN ZŁOŻENIA ZEZNANIA – 30 KWIETNIA 2013 r.

Zapraszamy na stronę internetową: www.e-deklaracje.gov.pl

 

Poniżej pełen komunikat:

Szanowny Podatniku,

gorąco polecam i zachęcam do złożenia deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Taki sposób rozliczenia z fiskusem pozwala ograniczyć formalności do minimum, gwarantuje oszczędność czasu oraz kosztów związanych z opłatami pocztowymi, czy dotarciem do urzędu skarbowego. Wszystko za pomocą jednego narzędzia – komputera z dostępem do Internetu. Do wysłania formularzy nie jest potrzebny kwalifikowany podpis elektroniczny.
 

W taki sposób złożymy: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, VAT-7,  VAT-7K, VAT-7D, PCC-3 (bez załącznika 3A).

Co ważne: zeznanie podatkowe wspólne z małżonkiem możemy złożyć bez dodatkowych formalności jakimi w przeszłości był wymóg składania pełnomocnictwa. W formie elektronicznej można złożyć również korektę deklaracji czy zeznania.

Zachęcam, otwórz stronę internetową www.e-deklaracje.gov.pl a przekonasz się, że system stworzony został w sposób przyjazny i prosty dla użytkownika. Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje prosta i bezkosztowa autoryzacja – wystarczy znać kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok.

Złożone poprawnie zeznanie pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). To potwierdzenie traktowane jest na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

ZALETY złożenia elektronicznej deklaracji:

e-deklaracje   =   szybszy zwrot nadpłaconego podatku   !
e-deklaracje   =   oszczędność czasu  !
e-deklaracje   =   bezpieczeństwo przesyłanych danych  !
e-deklaracje   =   otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu  !

Szczegółowe informacje dotyczące e-deklaracji znajdą Państwo na stronie internetowej - www.e-deklaracje.gov.pl

Podatniku! Masz wątpliwość? Przyjdź do Urzędu Skarbowego w Myszkowie – pomożemy Ci wysłać e-deklaracje.

 Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myszkowie

 

27

GRU

2012

1230

razy

czytano