Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole – podsumowanie wielkanocnej edycji.

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole – podsumowanie wielkanocnej edycji.

Sezon w Kupieckim Sąsieku został zainaugurowany w sobotę  przed niedziela palmową. Dopisali wystawcy, dopisali widzowie. Zabawa i towary były przednie.

W zabytkowej stodole na miejskim targu ponownie otwarto wrota. W trakcie pierwszej w tym roku imprezy promowano lokalne produkty, z nastawieniem na te, które mogą się przydać na wielkanocnym stole i w koszyczku ze święconką.
Dominowali wystawcy z terenu gminy Żarki. Koło KGW z Ostrowa oferowało własnoręcznie wykonane palmy, a wszystkich zgłodniałych częstowało kwaśnicą po ostrowsku. Panie z Koła Zręczne Ręce działającym przy Miejskim Domu Kultury w Żarkach oferowało przepiękne ozdoby do koszyczka oraz haftowane kurki. Przy okazji instruktor Małgorzata Wojciechowska zapraszała żarczanki i nie tylko do współpracy w ramach koła.
Przedstawiciele Koziej Zagrody  dostarczyli sernik z mleka koziego, z Kromołowa przyjechały Nina Maziarz i Sabina Kijas z własnoręcznie wykonanymi pisankami i innym ozdobami. Z Suliszowic przyjechał Emil Kałuża z miodami, Jolanta Cichoń z ozdobnymi kurkami i królikami.
- Kurkami interesowali się przede wszystkim panowie, panie bardziej zaglądały do sąsiadek z koronkami – mówi pani Jolanta Cichoń.
W Kupieckim Sąsieku nie zabrakło także strusich jaj z Przybynowa od Małgorzaty Dudek. Zorganizowano także konkurs na temat obrzędów świątecznych zwyczajów. Nagrody ozdobioną wydmuszkę strusiego jaja ufundował burmistrz Klemens Podlejski. 


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

KWI

2007

1908

razy

czytano