Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Filmowy początek lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

Filmowy początek lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

Premiera nowego filmu dokumentalnego o Żarkach w reżyserii Krzysztofa Zygalskiego i najnowsze produkcje filmowe: Sęp, laureata Złotych Globów  - Operacja Argo, a dla dzieci Mama Dino 3D - tak zapowiada się pierwszy dzień lutego. Do miasteczka przyjedzie Kino Objazdowe Orange. Po kilkuletniej przerwie w domu kultury będzie można podziwiać filmy na dużym ekranie.
W dniu 1 lutego o godz. 18.00 będzie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego pt. „Żarki, dzisiaj zaczęło się wczoraj”.  Reżyserem i scenarzystą jest Krzysztof Zygalski. Zdjęcia wykonywał Mieczysław Chudzik.


- Ta filmowa opowieść o Żarkach rozpoczyna się przed II wojną światową. To były inne Żarki. Zamieszkiwali w nim Żydzi i Polacy. Wojna zmieniła to. Dramat dosięgnął wszystkich. Żydowska część społeczności Żarek zginęła w obozach zagłady. Cierpień doświadczyli Polacy. Gdy wojna skończyła się wszyscy, ci którzy przeżyli zrozumieli, że już nigdy nie będzie, tak jak było – mówi Krzysztof Zygalski.


W filmie występują mieszkańcy Żarek – świadkowie i mimowolni uczestnicy wojennych wydarzeń. Od tragicznych wypadków upłynęło wiele lat. Byli wówczas bardzo młodymi ludźmi. Ich wspomnienia są wciąż żywe, a autentyczność relacji jest poruszająca. Na ekranie pojawiają się: Jadwiga Bojanek, Barbara Maślankiewicz, Jan Poznański, Jan Podlejski, Stefan Święciak, Motek Weinryb. W realizację filmu byli zaangażowani mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu Gminy Żarki oraz uczniowie Gimnazjum w Żarkach.


Wstęp na projekcję nowego filmu dokumentalnego o Żarkach jest bezpłatny.  Tego samego dnia 1 lutego na dużym ekranie zostaną zaprezentowane jeszcze inne filmy, ale wejście na seanse jest biletowane.


I tak przed południem specjalna oferta dla dzieci. Bajka i komedia zarazem Dino Mama 3D -  seanse o godz. 9.00, 11.00. Bilety normalny 15 zł, ulgowy dla grup – 13 zł (grupa powyżej 15 osób).  O godz. 14.00 – Operacja Argo - oparty na faktach thriller opowiada o niezwykle niebezpiecznej, tajnej operacji, której celem było uratowanie szóstki Amerykanów. Bilety normalny 12 zł, ulgowy dla grup – 10 zł. W piątkowy wieczór o godz. 20.30 – Sęp. Nowa polska produkcja z czołówką aktorów: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Przemysław Sadowski i Piotr Fronczewski. Bilety normalny 12 zł, ulgowy dla grup – 10 zł.


Bilety dostępne w przedsprzedaży i tuż przed projekcją. Informacje pod telefonem: 728 998 806.


http://www.kinoorange.pl/repertuar.php?id=440

 

14

STY

2013

2067

razy

czytano