Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Joannici w Żarkach.

Joannici w Żarkach.

W dniu 29.11.2007r. w gminie Żarki gościli Joannici tj. Karl Otto Biedermann, wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec. Do Polski przyjechali z darami dla Środowiskowego Domu Samopomocy Osób Niepełnosprawnych i Domu Samotnej Matki w Żarkach.
W trakcie spotkania rozmawiali także o pobycie młodzieży niemieckiej w Żarkach, która przyjechała pod koniec września na wymianę młodzieży polsko – niemieckiej.

Od 2001 roku joannici z Borken  kilka razy w roku zaglądają do Żarek. Przywożą dary dla osób niepełnosprawnych, stałą opieką objęli także Dom Samotnej Matki w Żarkach. Oprócz ubrań przywożą sprzęt rehabilitacyjny, łóżka, materace, zabawki, sprzęt domowy, wózki dla dzieci, nosidełka. W sumie rzeczy bardzo praktyczne. Współpracę zainicjowała Mariola Radke, obecnie żona Ulricha Radke, pochodząca z Niegowy, absolwentka żareckiego liceum.

W rozmowie z burmistrzem Żarek Klemensem Podlejski Karl Otto Biedermann powiedział, iż młodzież niemiecka jest bardzo zadowolona z pobytu w Żarkach, kontakt z żarecką młodzieżą nadal jest utrzymywany poprzez wysyłanie do siebie
e -maili, rozmowy przez skeipa, a także rozmowy telefoniczne. Młodzież najmilej wspomina pracę w ogrodzie botanicznym oraz nad zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych wokół szkoły – podkreślił Karl Otto Biedermann


(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Anna Stodółkiewicz)

30

LIS

2007

1492

razy

czytano