Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podsumowanie kursu florystycznego w Żarkach.

Podsumowanie kursu florystycznego w Żarkach.

Czternaście pań odebrało w miniony wtorek (12.02) certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach florystycznych. Szkoliły się przez pół roku. Korzystały z doradztwa zawodowego i warsztatów psychologicznych. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu. Uroczyste podsumowanie projektu pt. „Od integracji z przyrodą do integracji ze społeczeństwem” realizowanego  przez Abstynencki Klub Wzajemnej Pomocy ”Jedność” z Myszkowa zostało zorganizowane w domu kultury w Żarkach.

- Tutaj bowiem przez ostatnie miesiące szkoliły się panie w ramach unijnego projektu. Nie było żadnych kłopotów z frekwencją – informuje Jan Garncarz, prezes Abstynenckiego Klubu Wzajemnego Pomocy „Jedność”. – W ramach programu wykwalifikowana florystyka uczyła dekoracji stołu, zapoznawała z tajnikami florystyki ślubnej, adwentowej, bożonarodzeniowej, żałobnej.

W projekcie brało udział 14 bezrobotnych kobiet z Gminy Żarki. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem projektu była Gmina Żarki.  Marszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski zwrócił uwagę, iż w ramach projektu panie poznały trudną, ale piękną sztukę układania kompozycji z kwiatów. Wszystkim gratulował ukończenia kursu i życzył znalezienia pracy.  

- My jako gmina z powadzeniem sięgamy po środki na inwestycje. Tym bardziej zatem cieszy nas fakt, iż możemy współpracować z organizacjami, które pozyskują środki na szkolenia tzw. działania miękkie, a nasi mieszkańcy korzystają z tych możliwości – powiedział burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta, Tomasz Malara)
 
 

13

LUT

2013

1615

razy

czytano