Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Centrum Inicjatyw Lokalnych w Żarkach.

Centrum Inicjatyw Lokalnych w Żarkach.

Wsparcie dla mieszkańców, wyszukiwanie źródeł finansowania, pomoc merytoryczna i księgowa dla organizacji pozarządowych oferuje Centrum Inicjatyw Lokalnych. Organizacja ta wraz z marcem na stale wkracza do gminy Żarki. Oddział CIL dla powiatu myszkowskiego będzie funkcjonował w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

W miniony poniedziałek (25 lutego) w MGOK w Żarkach odbyła się konferencja inaugurującą projekt „Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych” połączona z otwarciem punktu CIL w Żarkach.

- Dla nas to ważny temat. CIL szukał dla siebie siedziby na terenie powiatu myszkowskiego. Zaoferowaliśmy bezpłatnie pomieszczenia w MGOK w Żarkach i prezes CIL Janusz Bieńkowski skorzystał z propozycji – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Symboliczne przekazanie klucza przez burmistrza Klemensa Podlejskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Jakóbczaka na ręce prezesa CIL Janusza Bieńkowskiego miało miejsce w czasie poniedziałkowej konferencji. Pracownicy CIL oraz współpracownicy rozpoczynają dyżury w marcu w sali na pierwszym piętrze obok sekretariatu.

Jednym z pierwszych elementów współpracy jest udzielanie bezpłatnych porad prawnych w trakcie cyklicznych dyżurów w Żarkach już od 6 marca. Zakres doradztwa dotyczy prawa cywilnego, ale dyżurujący prawnik nie odmówi pomocy i w innych dziedzinach prawa. Dyżury przewidziano w co drugą środę w godz. 12.15 – 14.15. Pierwszy dyżur: 06.03.2013.

Na miejscu w Żarkach pełnione będzie również doradztwo dla organizacji pozarządowych z całego powiatu myszkowskiego. Dyżury w czwartki w godz. 11.00-16.00. Pierwszy dyżur: 7.03.2013.

- Teraz w powiecie myszkowskim swoją pracę opieramy na systemie dyżurów. Ale w najbliższej przyszłości zostanie zatrudniony pracownik na stałe, który będzie pomagał organizacjom pozarządowym w działalności – powiedział Janusz Bieńkowski, prezes CIL w Zawierciu.

W czasie poniedziałkowej konferencji w szerszym wymiarze zaprezentowano projekty realizowane przez CIL do te pory. Wiceprezes Paweł Abucki przedstawił obszary działalności CIL. Marzena Klajnowska mówiła o projekcie „Zawierciański Inkubator Organizacji Pozarządowych”, Marta Mularczyk o „Europejskim Urzędniku”, Rafał Łyszczarz przedstawił obszary wsparcia w zakresie doradztwa prawnego, natomiast Krzysztof Peroń z Zawierciańskiego Forum Pracodawców opowiedział o uzyskanym wsparciu w ramach Inkubatora. Interesujące wystąpienia miała Aneta Głażewska ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych, a Józef Wojtas z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego zachęcał do skorzystania z unijnych konkursów. Marta Leżańska kierownik Jurajskiego Ośrodka Wspierania Ekonomi Społecznej wprowadzała w tajniki nowego projektu.

W czasie konferencji swoiska przygotowały: Stowarzyszenei Stara Szkoła z Ryczowa, Uniwerysytet Trzeciego Wieku z zawiercia, Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej i Jurajskie Amonity z Jaroszowa.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

28

LUT

2013

3228

razy

czytano