Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Mikołaj w gminie Żarki.

Mikołaj w gminie Żarki.

Okres bożonarodzeniowy jest niezwykle piękny zwłaszcza w oczach najmniejszych, maluchy wyczekują z niecierpliwością dnia św. Mikołaja.
W „Mikołajki” (potoczna nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia), "Święty Mikołaj” przynosi dzieciom prezenty. 6-go grudnia b.r. na halę sportową przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach przybył św. Mikołaj, czyli pan z siwą brodą w czerwonym płaszczu wspólnie ze swoimi dwoma aniołami aby rozdać prezenty zgromadzonym tam dzieciom ze swoimi rodzicami. Na spotkanie przybyło prawie 300 osób.

Częścią artystyczną była akademia, którą przygotowali uczniowie z gimnazjum im. Jana Pawła II, paulini z Sanktuarium Leśniowskiego, oraz dzieci z Środowiskowego Domu Samopomocy. Było także wiele konkursów przygotowanych specjalnie dla dzieci.
Przygotowano 225 paczek - trafiły one dla dzieci z gminy Żarki, których sytuacja materialna w domu jest trudna. Pieniądze na prezenty pochodziły z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na Mikołajki przybył burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Stanisławą Nowak.

Niezależnie, kto jest darczyńcą efekt pozostaje zawsze ten sam. Na twarzy najmłodszych pojawił się uśmiech i chyba właśnie o to chodziło organizatorom.


(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Agnieszka Skorek, Anna Stodółkiewicz)

11

GRU

2007

1227

razy

czytano