Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Biegacze z Żarek w 8. Półmaratonie Warszawskim.

Biegacze z Żarek w 8. Półmaratonie Warszawskim.

Jakub Jarosz z Żarek i Bartłomiej Świerdza z Przybynowa to dwóch biegaczy, który wystartowali w gronie ponad 10 tys. zawodników biorących udział w organizowanym po raz ósmy Półmaratonie Warszawskim.  Impreza w dniu 24 marca br. przyciągnęła do stolicy dokładnie  10 142 startujących, w tym 1892 panie.  Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym wynosiła  10 074. Wśród nich znaleźli się również miłośnicy biegania z Gminy Żarek.


- Frekwencja uczestników nie zaskoczyła mnie, bo wiadomo mi było, iż w tym biegu ulicznym startują zawodnicy z całego świata – powiedział Jakub Jarosz po powrocie z Warszawy.


Najszybszym biegaczem, a co za tym idzie zwycięzcą 8. Półmaratonu Warszawskiego okazał się Martin Muia Mukule z Kenii, który zawody zakończył z wynikiem 01:02:49. Pierwszą kobietą na mecie była Olga Kalendarova-Ochal z czasem 01:14:04, tym samym zdobywając Mistrzostwo Polski w Półmaratonie. Organizatorem biegu jest Fundacja "Maraton Warszawski". Długość trasy: 21,0975 km.  Bartłomiej Świerdza dotarł na linię mety z czasem: 01:38:35, Jakub Jarosz z czasem 01:43:57.

- Trenujemy dwa, trzy razy w tygodniu. Bartek ma już na swoim koncie udział w maratonie w Warszawie w ub. roku. Ja przymierzam się do pokonania dystansu maratońskiego, ale czas pokażę, kiedy to się stanie – dodaje Jakub Jarosz.


 (fot: Anna Stodółkiewicz, tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

02

KWI

2013

1663

razy

czytano