Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nowa karetka w Żarkach.

Nowa karetka w Żarkach.

Stacja pogotowia w Żarkach dysponuje jedną z najbardziej nowoczesnych karetek w województwie śląskim. Zakupu dokonano dzięki wsparciu Samorządu Gminy Żarki.
Rada Miejska w Żarkach jeszcze w ub. roku podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy dla Starostwa Powiatowego w Myszkowie z przeznaczeniem na zakup ambulansu sanitarnego dla SP ZOZ. Wkład Żarek wyniósł 70 tys. zł. Środki zostały przekazane na wniosek burmistrza Klemensa Podlejskiego za zgodą radnych. 


–  Pieniądze pozyskano ze sprzedaży biblioteki. Zakup karetki jest zadaniem własnym powiatu, ale do tej pory udawało nam się współpracować z powiatem w wielu sprawach. Myślę, że m.in. to, że ta karetka znajdzie  się w Żarkach jest efektem tej współpracy. Jest to w interesie  mieszkańców, aby karetka tu stała, żeby była dobra, żeby jak najszybciej udzieliła pomocy  – argumentował burmistrz Klemens Podlejski.


– Nie muszę chyba nikogo przekonywać, iż sprzęt samochodowy musi być sprawny ,aby móc ratować życie. Mogę tylko powiedzieć, że ta podstacja, która jest tutaj w Żarkach  z naszego punktu widzenia zdała egzamin. Czas dojazdu skrócił się o 10 minut. Te 10 minut naprawdę ratuje ludzkie życie – przekonywał Jacek Kret z SP ZOZ.


Karetka kosztowała 350 tys. zł. 100 tys. przekazało starostwo, 100 tys. dała gmina Koziegłowy, dołożyło stowarzyszenie „Zdrowie dla wszystkich”. Brakowało dokładnie 70 tys. zł i właśnie taką sumę przekazała Gmina Żarki.


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

04

KWI

2013

1771

razy

czytano