Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Młodzież w działaniu - szansa na dotację. Spotkanie informacyjne - 11 kwiecień.

Młodzież w działaniu - szansa na dotację. Spotkanie informacyjne - 11 kwiecień.

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości aplikowania o dofinansowanie w ramach unijnego programu „Młodzież w działaniu”.  Spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia o godz. 15.00 do 16.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, przy ul. Moniuszki 2 (I piętro).

Organizacje pozarządowe, zainteresowane wsparciem swoich działań na rzecz młodzieży, mają możliwość wystartowania w konkursie na dofinansowanie w kwocie do 5.450 € (dla inicjatyw młodzieżowych w lokalnej społeczności). Wymagany jest wkład własny, nie jest on jednak objęty konkretnymi ramami finansowymi. Może mieć charakter zarówno finansowy, jak i niefinansowy np. świadczenia usług przez osoby trzecie na rzecz projektu, użyczenie sprzętu itp. Wkład w projekt może pochodzić z innych źródeł (np. innych instytucji, firm lub sponsorów prywatnych).

"Młodzież w działaniu” to program skierowany do młodych ludzi w wieku 13 – 30 lat, dzięki któremu mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.


Centrum Inicjatyw Lokalnych
osoba do kontaktu:
Aleksandra Kubas-Chojna
email: kubas@cil.org.pl
tel. 535/080-573
 

05

KWI

2013

1248

razy

czytano