Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Blisko dwa tysiące drzew w Gminie Żarki.

Blisko dwa tysiące drzew w Gminie Żarki.

Zakończyły się działania związane z nowymi nasadzeniami na ternie gminy Żarki. W mieście i sołectwach posadzono blisko 2 tysiące drzew. Gatunki szlachetne i ozdobne posadzono m.in. przy stadionie miejskim, przy basenie miejskim, przy MGOK, przy placu zbaw na Osiedlu 600-lecia, przy nowym boisku  na Osiedlu 600-lecia, wzdłuż ul. Chabrów, Chryzantem, Kopernika, Olszowej, przy tzw. trakcie mirowski, w Przewodziszowicach, przy szkołach w Zawadzie i Przybynowie. Sadzono tu m.in. wierzby, złotokapy, lipy, klony, jarzębiny, świerki, wiśnie i jabłonie ozdobne, głogi, buki czerwone, klony czerwone, klony srebrne.

- Drzew ozdobnych jest zasadzonych blisko 600. Praktycznie dwa razy tyle, bo prawie 1300 drzewek wysadzono jeszcze m.in. w Kotowicach przy dojściu do boiska, przy Szkole Podstawowej w Żarkach, w Przewodziszowicach – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.


Nasadzenia są wynikiem wydania decyzji środowiskowej. Firma Conexx Holding, która zamierza inwestować przy ul. Myszkowskiej w Żarkach, aby przeprowadzić inwestycję była zmuszona wyciąć drzewa na działce. W zamian musiała dokonać nowych nasadzeń. Koszty związane z sadzeniem drzew ponosi właśnie Connexx Holding.

- My wskazaliśmy nowe miejsca do nasadzeń. Gorąca prośba do radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, radnych, mieszkańców, aby teraz zadbać o rozsądne i racjonalne podlewanie nowych drzewek – prosi burmistrz.

Gmina ze swojej strony zapewni również pracowników do prac związanych z podlewaniem, ale gorąca prośba również do mieszkańców, aby zadbali o nowe drzewka nieopodal swojego domu.
 

Mieszkańców prosimy również o baczną uwagę ze względu na ryzyko kradzieży.


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

29

KWI

2013

1647

razy

czytano