Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Drugie miejsce uczniów SP im. w Żarkach w WOJEWÓDZKIM FINALE KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Drugie miejsce uczniów SP im. w Żarkach w WOJEWÓDZKIM FINALE KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Odbył  się I etap X edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Konkurs realizowany był równolegle we wszystkich Ośrodkach Edukacyjnych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego: w Będzinie, w Kalinie, w Rudach, w Smoleniu oraz w Żywcu. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.
 

Do konkursu przystąpiło łącznie 66 dwuosobowych drużyn (132 uczniów) z terenu całego województwa śląskiego. Do II etapu (finału wojewódzkiego) konkursu zakwalifikowały się po 2 drużyny z każdego Ośrodka Edukacyjnego, które uzyskały największą ilość punktów: Szkołę Podstawową im Wł. Szafera w Żarkach reprezentowali Tomasz Hamerla i Igor Radosz , którzy 14 maja 2013r. w Będzinie zajęli II miejsce w Wojewódzkim FINALE X Edycji „Konkursu Wiedzy Ekologicznej” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami testowymi z zakresu środowiska przyrodniczego, ochrony przyrody i środowiska oraz ekologii na poziomie szkoły podstawowej (m. in. formy ochrony przyrody w województwie śląskim, podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, gospodarowania odpadami itp.).

Uczniów do konkursu przygotowywała mgr inż. Anna Madejska nauczyciel przyrody.
 

(przygotowanie: SP w Żarkach)

21

MAJ

2013

1421

razy

czytano