Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Strażacy z Jaworznika z wizytą w Szkole Podstawowej.

Strażacy z Jaworznika z wizytą w Szkole Podstawowej.

Dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat wzięły udział w interesujących zajęciach na temat bezpieczeństwa. Szkolenie w dniu 20 maja  zorganizowali druhowie z jednostki OSP Jaworznik.

Zajęcia składały się  z dwóch części. Pierwsza odbyła się w szkole podstawowej w sali przedszkola, a druga na boisku szkolnym i przy remizie OSP Jaworznik. W budynku dzieci obejrzały slajdy i dowiedziały się wiele interesujących rzeczy m.in. na temat:  ubioru strażaków tego odświętnego, bojowego, czy specjalnego typu nomex. Poznały numery alarmowe, dowiedziały się, co robi strażak, jak zachować się czasie pożaru i czy każdy może wybrać się do szkoły pożarniczej.

W ramach części praktycznej:  pokazano dzieciom, jakiego sprzętu jakiego używają strażacy, co można zobaczyć w remizie i w wozach strażackim, jakie są sposoby alarmowania strażaków o zagrożeniu i jakie konkretnie zadania wykonują strażacy w czasie wyjazdu i akcji.


Wielką frajdę miały dzieci wsiadając do auta strażackiego, obserwując akcje pierwszej pomocy, układając sprzęt w wozie ratowniczym, czy podczas przemierzania strażackich hełmów.

Prelekcję teoretyczną przeprowadzili: Arkadiusz Kotyniak . W praktyczny pokaz strażackich umiejętności byli zaangażowani:
Mariusz Kotyniak , Amelia Kotyniak, Grzegorz Kowacki, Robert Pol, Sylwester Kotyniak, Ireneusz Hajdas.


 

27

MAJ

2013

1721

razy

czytano