Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Remonty dróg gminnych w Żarkach i Jaworzniku.

Remonty dróg gminnych w Żarkach i Jaworzniku.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Myszków wyremontuje drogi gminne: ulicę Krzywą, Źródlaną, Nadrzeczną, Leśniowską (na fragmencie), Handlową w Żarkach oraz  ul. Źródlaną w Jaworzniku. Wszystkie zostały zniszczone w wyniku klęski żywiołowej. Wartość zadania brutto 614 476,87 zł.

Do przetargu stanęło pięć firm. W wyniku przetargu nieograniczonego, który odbył się 15.05.2013r. została wybrana oferta PRDM MYSZKÓW Sp. z o.o. z siedzibą w Żarkach.

Prace zostaną wykonane w tym roku. Co obejmuje ich zakres? W trakcie remontu ul. Krzywej i Źródlanej w Żarkach zostanie wykonane podłoże oraz nawierzchnie z asfaltu i kostki brukowej. W ciągu ul. Nadrzecznej, Leśniowskiej, Handlowej w Żarkach
wykonany zostanie remont nawierzchni drogi i kanalizacji deszczowej. Przewiduje się nawierzchnie z asfaltu i z kostki brukowej betonowej. W ramach remontu ul. Źródlanej  w Jaworzniku będzie położony asfalt.
 

Prace będą finansowane w 80 proc. kosztów kwalifikowanych z promesy przyznanejprzez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z 2011 roku.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, Barbara Labocha, fot. Joanna Zamorska)
 

Na fot. Ul. Źródlana w Jaworzniku. Stan po powodzi.

04

CZE

2013

1718

razy

czytano