Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Młodzież z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach w Oranienburgu.

Młodzież z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach w Oranienburgu.

Uczniowie Zespołu Szkół przebywali w dniach 19 – 23 marca 2007r. na wymianie międzyszkolnej u swoich niemieckich przyjaciół w Oranienburgu. W ub. roku młodzi Niemcy gościli w Żarkach.

Podczas pełnego wrażeń pobytu aktywnie uczestniczyli w lekcjach, m.in. geografii, historii i matematyki. Uczniowie rozegrali również mecz piłki plażowej w sportowym centrum młodzieżowym oraz wzięli udział w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez gospodarzy. Wspólnie z niemieckimi rówieśnikami przemierzali uliczki Oranienburga. W programie nie zabrakło wycieczek krajoznawczych do Berlina i Poczdamu.
- Uczniowie poszerzali swoją znajomość języka niemieckiego każdego dnia, a zwłaszcza w trakcie wycieczki do Berlina, podczas której realizowali wspólny projekt poznając zabytki i zwiedzając miasto w mieszanych 3 – osobowych grupach  polsko – niemieckich - informuje Iwona Maślankiewicz, nauczyciel germanista w ZS w Żarkach.
Uczniowie mieszkali w domach u zaprzyjaźnionych rodzin, dzięki czemu mogli jeszcze lepiej poznać zwyczaje i kulturę kraju, a także popróbować typowych dań niemieckiej kuchni.
Uczestnicy wymiany wrócili bardzo zadowoleni i z pięknymi wspomnieniami, które na długo zostaną
w ich pamięci oraz z postanowieniem podtrzymywania nawiązanych kontaktów.
Opiekunami grupy były: mgr Joanna Zielińska i mgr Iwona Maślankiewicz.


(przygotowała: Iwona Maślankiewicz)

03

KWI

2007

1763

razy

czytano