Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ekipa TV na jurajskich szlakach w ramach Partnerstwa Północnej Jury.

Ekipa TV na jurajskich szlakach w ramach Partnerstwa Północnej Jury.

Koronki, tatarczuch, judaiki, cmentarz wojenny w Kotowicach to produkty i miejsca z Żarek wybrane do prezentacji w ramach telewizyjnej prezentacji Partnerstwa Północnej Jury.

Jeden z 21 projektów wdrażanych przez stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury ma na celu telewizyjną promocję dziewięciu gmin w TV Katowice. Ekipa telewizyjna już od kilku dni krąży po terenie partnerstwa, czyli po 9 gminach jurajskich.
W piątek (4.01) dziennikarze i operatorzy odwiedzili Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i pannie z koła „Sprawne ręce”. W oku kamery znalazły się koronki wykonywane przez mieszkanki gminy. Następnego dnia ekipa telewizyjna zjawił się w pobliżu żareckiego kirkutu. Na temat tego miejsca wypowiadał się miłośnik Żarek Wojciech Mszyca, znawca kultury żydowskiej. O cmentarzu wojennym w Kotowicach opowiadał Piotr Orman, dyrektor biura partnerstwa.

Warto wiedzieć, iż w najbliższy czwartek t.j. 10 stycznia 2008 roku o godzinie 16.50 rozpoczyna się emisja programów telewizyjnych pt. "Kroniki Północnej Jury". Cykl potrwa 6 tygodni, pierwszy odcinek dotyczył będzie "Historii w Jurze zaklętej". Kolejne tematy wybrane do prezentacji to: turystyka, kulinaria, rzemiosło, ciekawi ludzie. Zapraszamy serdecznie do oglądania filmowych opowieści o Partnerstwie Północnej Jury.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz)

07

STY

2008

1328

razy

czytano