Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kosze na posesje. Nowa ustawa śmieciowa.

Kosze na posesje. Nowa ustawa śmieciowa.

Od środy (19 czerwca) rozpocznie się rozwożenie koszy i worków na odpady segregowane na posesje w mieście Żarki. W pierwszej kolejności kosze mają trafiać do tych właścicieli, którym pojemniki już zabrano. Wraz z pojemnikiem będzie dostarczana: umowa użyczenia kosza, harmonogram wywozu odpadów oraz ulotka informacyjna zawierająca zasady segregowania, terminy opłat, obowiązki właścicieli.

Przed dwoma tygodniami  (3.06.) została podpisana umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Żarki. W wyniku przetargu nieograniczonego przeprowadzonego przez Gminę Żarki została wybrana oferta firmy P.P.H.U. TAMAX Tadeusz Cieślak z Sędziszowa z całkowitą ceną brutto: 450 290,88 zł. W postępowaniu przetargowym brało udział  sześć firm.

Ze względu na sytuację, iż część mieszkańców została już pozbawiona kosza na śmieci podjęto decyzję, iż w pierwszej kolejności pojemniki i worki na odpady segregowane będą dostarczane do posesji, z których zabrano już pojemniki. W dniu 19 czerwca kosze mają być rozwożone wśród mieszkańców ulic: Kościuszki, Piłsudskiego, Górki, Krzywej, Leśniowskiej, Częstochowska, Koziegłowska, Długiej  i Łąkowa. Łącznie ma to być 378 koszy. Kolejne transporty będą do Gminy Żarki docierały systematycznie w następnych dniach. Przed 1 lipca posesje zostaną zaopatrzone w kosze i worki do segregacji.

Wraz z koszem do rąk właścicieli posesji trafią umowy na użyczenie pojemnika, ulotka nt. zasad sugerowania i harmonogram wywozu odpadów.

Pod adresem http://www.umigzarki.pl/kategorie/nowy_system_gospodarowania_odpadami została przygotowana specjalna zakładka z informacjami na temat nowej ustawy gospodarowania odpadami. Zawiera informacje ogólne, dane nt. opłat, praktyczny poradnik segregowania. Mamy nadzieję, iż ta informacja pomoże w łatwiejszym przejściu przez tzw. rewolucję śmieciową.

- Zwracam się o pomoc we wdrażaniu nowego systemu gospodarowania odpadami. Od 1 lipca 2013 roku Gmina Żarki zapewni pojemnik na nieczystości niesegregowane oraz worki do segregacji dla tych gospodarstw, których właściciele zadeklarowali sortowanie odpadów. W przypadku zabudowy wielorodzinnej – bloki będą to pojemniki do segregacji. Ten poradnik  ma pomóc wprowadzić nowe zasady. Wspólnie dbajmy o środowisko, w którym żyjemy – apeluje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
 

18

CZE

2013

3408

razy

czytano