Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

O agroturystyce w Przybynowie.

O agroturystyce w Przybynowie.

W Agrogospodarstwie Pod Skałką spotkali się przedstawiciele różnych instytucji oraz kwaterodawcy celem oceny obecnej sytuacji w branży agroturystycznej. Konferencja pt. "Stan i perspektywy rozwoju agroturystyki w woj. śląskim" odbyła się w miniony piątek (21.06) w Przybynowie w Gminie Żarki.
Konferencję prowadził dyrektor Śląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisław Gmitruk. Artur Socha, właściciel Agrogospodarstwa Pod Skalką powitał wszystkich zebranych w imieniu własnym i żony Barbary.
-  Zaczęło się od dwóch pokoi. Z biegiem czasu ofertę zaczęliśmy uzupełniać o nowe atrakcje. Dzisiaj dysponujemy  16  miejscami noclegowymi. Prowadzimy Miniskansen Wsi Jurajskiej. Odrestaurowaliśmy z wielkim pietyzmem chałupę  z XIX wieku oraz kuźnię.  Mamy zwierzyniec, dmuchany plac zabawa,  urządzamy przejażdżki po jurajskich bezdrożach, zapewniamy regionalną kuchnię – poinformował Artur Socha.
Warto dodać, iż organizatorzy konferencji nie bez przyczyny wybrali właśnie gospodarstwo w Przybynowie Miniskansen otrzymał II nagrodę (I nie przyznano) w konkursie Piękna Wieś Województwa Śląskiego w 2011 roku w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi. Jest również najlepszym Produktem turystycznym Częstochowy i regionu częstochowskiego według Częstochowskiej Organizacji Turystycznej w 2011 r.
W Przybynowie dyskutowano nt. działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007n – 2013, aktualnego stanu agroturystyki, dobrych przykładach działań agroturystycznych, możliwościach rozwoju agroturystyki w nowym okresie finansowania.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Naukowo-techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Częstochowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Śląski Oddział Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie.

Konferencja stała się punktem wyjścia do materia łat telewizyjnego w programie Aktualności. Materiał dostępny pod adresem:
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/21-czerwca-1830/11509751
(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

24

CZE

2013

1539

razy

czytano