Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Żarki w TV w Turnieju Europejskim Śląskie do przodu.

Żarki w TV w Turnieju Europejskim Śląskie do przodu.

Żarki znalazły się wśród sześciu najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu”. W najbliższą niedzielę (30.06) Żarki odwiedzi ekipa Telewizji Polskiej. Pracę dziennikarzy telewizyjnych, a przede wszystkim udział ekipy z Żarek w grze plenerowej będzie można obserwować przed Domem Kultury (strat godz. 10.00, meta godz. 12.00), w Aktywnym Centrum Zdrowia (g. 10.30), na Starym Rynku (godz. 11.00) i na stadionie miejskim (11.30). Dziennikarze odwiedzą na terenie miasta i inne inwestycje zrealizowane ze środków unijnych. Zapraszamy do kibicowania, a potem do oglądania specjalnego odcinka w paśmie Telewizji Katowice.

Gmina Żarki została wybrana do udziału w turnieju Funduszy Europejskich organizowanego przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego  oraz Telewizję Polską S.A.
- Żarki znalazły się tam. Gdyż są w szóstce najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich pozyskujących środki unijne i realizujących projekty w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W turnieju bierze udział tylko 18 gmin – liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w regionie z blisko 170 gmin w województwie śląskim. Już samo zakalikowanie się do turnieju jest sporym sukcesem, ale prawdziwe emocje dopiero nastąpią. Oprócz Żarek w w turnieju wezmą udział jeszcze inne gminy miejsko-wiejskie: Ogrodzieniec, Czerwionka-Leszczyny, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Strumień.
O wejście do drugiego etapu gmina Żarki będzie rywalizować z gminą Czerwionka-Leszczyny spod Rybnika. Gra terenowa odbędzie się w Żarkach w dniu 30 czerwca. Początek rozgrywek przed Domem Kultury godz. 10.00, następnie kamera przenosi się do Aktywnego Centrum Zdrowia (godz. 10.30), na Stary Rynek (godz. 11.00) na stadion miejski (11.30) i meta w MGOK o godz. 12.00.
Rywalizacja pomiędzy gminami ma postać gier plenerowych. Tematami przewodnimi są projekty dofinansowane z RPO WSL, zagadnienia unijne oraz ciekawostki o krajach Unii Europejskiej. W grze biorą udział cztery osoby dopingowane przez mieszkańców swojej gminy. Na niedzielę do współpracy zostali już zaproszeni przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych: OSP Żarki wraz  z orkiestrą, Młodzieżowa Drużyna OSP, LKS Zieloni Żarki, Rycerska Drużyna Miasta Żarki, Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej, Positiv Energy, a także osoby związane z działalnością Domu Kultury, Aktywnego Centrum Zdrowia. Zmagania drużyn będzie można śledzić na żywo, do czego serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Żarki.

W dniu 12 sierpnia o godz. 19.25 będzie można obejrzeć efekty gry na antenie TVP Katowice. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.
Zapraszamy do kibicowania, oglądania i głosowania!

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.
 

Strona: http://rpo-promocja.slaskie.pl/

 

25

CZE

2013

1610

razy

czytano