niedziela, 11 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Filip, Izolda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

XXIII Dni Żarek już na nami

Strona główna » Aktualności » XXIII Dni Żarek już na nami

wielkość tekstu:A | A | A

Sportowe rozgrywki, prezentacje zespołów, występ  Grzegorz Stasiak, prezentacje dzieci złożyły się na tegoroczne Dni Żarek.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w sobotę (22.06.) Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego w kategoriach: juniorzy i seniorzy. Kolejne rozgrywki sportowe odbyły się 29.06.2013 r. w sobotę na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Żarkach. Był to Turniej Piłkarski dla szkół podstawowych i gimnazjum o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

W niedzielę 30.06.2012 r. na Stadionie LKS Zieloni Żarki w godzinach przedpołudniowych rozegrany został Turniej Open Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki. W tym samym czasie na boiskach przy basenie w Żarkach odbywał się Turniej Eliminacyjny Mężczyzn XI Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w Siatkówce Plażowej 2013 r.

Uroczystości na scenie rozpoczęły prezentacje zespołów śpiewaczych z Gminy Żarki: Carmen z Przybynowa, Kłos z Jaworznika, Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej, Lira z Żarek, Ostrówiolinki z Ostrowa, Nenufary z Żarek.

W tym samym czasie na stadionie LKS Zieloni Żarki rozegrany został  Mecz Rodzice kontra Synowie z Przedszkola w Żarkach o Puchar Burmistrza Klemensa Podlejskiego, którego zwycięzcami były dzieci. Królem strzelców został Paweł Płaczek.
Po prezentacjach zespołów śpiewaczych na scenie zagościli podopieczni z grup teatralno-tanecznych, działających w Domu Kultury w Żarkach. Trzy grupy wiekowe zatańczyły dla nas różne tańce estradowe, min. rock-rolla, Chihuahua.
I to nie był koniec występów tanecznych. Na scenie bowiem zaprezentował układy zumby zespół  taneczny  z Gimnazjum w Żarkach. Po tańczących nastolatkach przyszedł czas na pokaz dzieci z Ogniska Baletowego, które działa w Domu Kultury w Żarkach. Podopieczni w przepięknych strojach, zaprezentowali trzy tańce: Pszczółki, Krakowiak i Hip-Hop.

Potem na scenie wystąpiło troje dzieci, które w naszym ośrodku uczą się grac na gitarze. A zaraz po nich Grupa Street Dance z MDK  Myszków. Tuż przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się Zespół Szkoła Rocka z Żarek Letnisko, który zachwycił publiczność profesjonalnym wykonaniem znanych rockowych utworów.
Po występach naszych najpiękniejszych lokalnych talentów na scenie zagościł zaproszony kabareciarz, prowadzący program w telewizji Nauka Jazdy – Grzegorz Stasiak.

Po śląskich opowieściach gwiazdy wieczoru odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców turniejów rozegranych z trakcie Dni Żarek i  losowanie Kart Uczestnictwa. Potem ze sceny zabawiał publiczność zespół  B-QLL. Podczas ich występu rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do północy. 

Organizatorami XXIII Dni Żarek byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy Żarki. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Współorganizatorzy: LKS Zieloni Żarki, Koło Wędkarskie „Szuwarek”, Przedszkole Publiczne w Żarkach, OSP Żarki

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznych Dni Żarek, Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować nam uroczyste obchody święta naszego miasta – mówi Magdalena Brzegowska, dyrektor MGOK w Żarach.

Naszymi sponsorami byli:

Sponsorzy główni:

Gmina Żarki

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

Patronat medialny: Gazeta Myszkowska

„Karczma Wiejska” w Żarkach
Piekarnia s.c. Jerzy Musialik&Beata Samulak
Auto Serwis Mirosław Madej
Studio Fryzjerskie Sylwia Szwej w Żarkach
Delikatesy JARTER w Żarkach
Sklep 1001 Drobiazgów
Kwiaciarnia DOMINIK
Salon Fryzjerski „Iza”Izabela Nowak
Jarosław Kumor Radny Powiatowy
Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak
Janusz Garncarz Radny Miejski
Multicom – dostawca internetu
Sklep Niezapominajka
Gazeta Myszkowska
Hurtownia Elektryczna „Tomak”
Positive Energy
Zakład “Lilia”
Cleo Day Spa
Sklep zoologiczny Tomasz Poznański
Adamis
Salon Fryzjersko-kosmetyczny NEFRETETE
PPHU Dagmor Krzysztof Bernacki
Centrum Inicjatyw Lokalnych
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra w Częstochowie
 

czytano: 11703 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2013-07-02 13:20:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4