Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

XXIII Dni Żarek już na nami

XXIII Dni Żarek już na nami

Sportowe rozgrywki, prezentacje zespołów, występ  Grzegorz Stasiak, prezentacje dzieci złożyły się na tegoroczne Dni Żarek.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w sobotę (22.06.) Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego w kategoriach: juniorzy i seniorzy. Kolejne rozgrywki sportowe odbyły się 29.06.2013 r. w sobotę na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Żarkach. Był to Turniej Piłkarski dla szkół podstawowych i gimnazjum o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

W niedzielę 30.06.2012 r. na Stadionie LKS Zieloni Żarki w godzinach przedpołudniowych rozegrany został Turniej Open Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki. W tym samym czasie na boiskach przy basenie w Żarkach odbywał się Turniej Eliminacyjny Mężczyzn XI Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w Siatkówce Plażowej 2013 r.

Uroczystości na scenie rozpoczęły prezentacje zespołów śpiewaczych z Gminy Żarki: Carmen z Przybynowa, Kłos z Jaworznika, Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej, Lira z Żarek, Ostrówiolinki z Ostrowa, Nenufary z Żarek.

W tym samym czasie na stadionie LKS Zieloni Żarki rozegrany został  Mecz Rodzice kontra Synowie z Przedszkola w Żarkach o Puchar Burmistrza Klemensa Podlejskiego, którego zwycięzcami były dzieci. Królem strzelców został Paweł Płaczek.
Po prezentacjach zespołów śpiewaczych na scenie zagościli podopieczni z grup teatralno-tanecznych, działających w Domu Kultury w Żarkach. Trzy grupy wiekowe zatańczyły dla nas różne tańce estradowe, min. rock-rolla, Chihuahua.
I to nie był koniec występów tanecznych. Na scenie bowiem zaprezentował układy zumby zespół  taneczny  z Gimnazjum w Żarkach. Po tańczących nastolatkach przyszedł czas na pokaz dzieci z Ogniska Baletowego, które działa w Domu Kultury w Żarkach. Podopieczni w przepięknych strojach, zaprezentowali trzy tańce: Pszczółki, Krakowiak i Hip-Hop.

Potem na scenie wystąpiło troje dzieci, które w naszym ośrodku uczą się grac na gitarze. A zaraz po nich Grupa Street Dance z MDK  Myszków. Tuż przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się Zespół Szkoła Rocka z Żarek Letnisko, który zachwycił publiczność profesjonalnym wykonaniem znanych rockowych utworów.
Po występach naszych najpiękniejszych lokalnych talentów na scenie zagościł zaproszony kabareciarz, prowadzący program w telewizji Nauka Jazdy – Grzegorz Stasiak.

Po śląskich opowieściach gwiazdy wieczoru odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców turniejów rozegranych z trakcie Dni Żarek i  losowanie Kart Uczestnictwa. Potem ze sceny zabawiał publiczność zespół  B-QLL. Podczas ich występu rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do północy. 

Organizatorami XXIII Dni Żarek byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy Żarki. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Współorganizatorzy: LKS Zieloni Żarki, Koło Wędkarskie „Szuwarek”, Przedszkole Publiczne w Żarkach, OSP Żarki

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznych Dni Żarek, Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować nam uroczyste obchody święta naszego miasta – mówi Magdalena Brzegowska, dyrektor MGOK w Żarach.

Naszymi sponsorami byli:

Sponsorzy główni:

Gmina Żarki

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

Patronat medialny: Gazeta Myszkowska

„Karczma Wiejska” w Żarkach
Piekarnia s.c. Jerzy Musialik&Beata Samulak
Auto Serwis Mirosław Madej
Studio Fryzjerskie Sylwia Szwej w Żarkach
Delikatesy JARTER w Żarkach
Sklep 1001 Drobiazgów
Kwiaciarnia DOMINIK
Salon Fryzjerski „Iza”Izabela Nowak
Jarosław Kumor Radny Powiatowy
Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak
Janusz Garncarz Radny Miejski
Multicom – dostawca internetu
Sklep Niezapominajka
Gazeta Myszkowska
Hurtownia Elektryczna „Tomak”
Positive Energy
Zakład “Lilia”
Cleo Day Spa
Sklep zoologiczny Tomasz Poznański
Adamis
Salon Fryzjersko-kosmetyczny NEFRETETE
PPHU Dagmor Krzysztof Bernacki
Centrum Inicjatyw Lokalnych
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra w Częstochowie
 

02

LIP

2013

12173

razy

czytano