Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ponad 100 porad za darmo!

Ponad 100 porad za darmo!

Ponad 100 mieszkańców skorzystało z bezpłatnych porad prawych udzielanych w ramach akcji Centrum Inicjatyw Lokalnych (CIL) pn. „Polak mądry przed szkodą”. Dyżury odbywały się dwa razy w miesiącu w Zawierciu oraz w Żarkach. Porad prawnych udzielał mecenas Rafał Łyszczarz. Celem akcji było zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie praw im przysługujących oraz przestrzeganie przed konsekwencjami nieznajomości przepisów.

W czasie trwania akcji – od marca do czerwca br. – bezpłatna poradnia prawna funkcjonowała w wymiarze 60 godzin, a z doradztwa skorzystało ponad stu mieszkańców powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego. Frekwencja i zainteresowanie lokalnej społeczności były więc bardzo wysokie, co świadczy o tym, że takie działania były i są nadal bardzo potrzebne.

– Ujmując statystycznie największy odsetek porad stanowiły sprawy spadkowe i rodzinne. Dużo pytań i wątpliwości wśród przybyłych rodziły także zagadnienia z dziedziny prawa pracy, jak również kwestie regulacji stanu prawnego nieruchomości – podsumowuje mec. Rafał Łyszczarz.

Akcja „Polak mądry przed szkodą” była realizowana i finansowana przez Centrum Inicjatyw Lokalnych dzięki wpłatom z 1 procenta podatku dochodowego.
 
 

03

LIP

2013

1314

razy

czytano