Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Prezentacja wystawy Za chleb i wolność. Lata 1978 1981 Żarki

Prezentacja wystawy Za chleb i wolność. Lata 1978 1981 Żarki

W dniach od 1 do 31 lipca 2013 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach (ul. Moniuszki 2),prezentowana jest wystawa „Za chleb i wolność. Lata 1978–1981”. Ekspozycję wystawy w Żarkach zorganizował OBEP IPN w Katowicach przy współudziale w Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach, Stowarzyszenia „13 Grudnia” oraz Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z Wrocławia.

Jest to historia najnowsza Polski opowiedziana obiektywami fotoaparatów. To unikalne fotografie, w większości nigdy dotąd niepublikowane, dokumentujące Polskę tamtych lat w jej przełomowych momentach. Niejednokrotnie są to zdjęcia wykonane przez amatorów, niekiedy nawet anonimowych, którzy przypadkiem znaleźli się w miejscu wydarzeń i mieli przy sobie aparat fotograficzny.

 Wyboru fotogramów z bogatych zbiorów IPN dokonał zespół złożony z uczestników tamtych wydarzeń, członków Stowarzyszenia „13 Grudnia” i pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawę opracowali: Kamil Burzyński, Dominik Cieszkowski, Anna Jagodzińska, Sławomir Karpiński, Romuald Lazarowicz, Grzegorz Majchrzak, Dorota Serwadczak oraz Jan Żaryn. Honorowy patronat nad Wystawą objęli: Prymas Polski Senior Kardynał Józef Glemp i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński.

04

LIP

2013

1452

razy

czytano