Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wspólny wyjazd w ramach aktywnej integracji!

Wspólny wyjazd w ramach aktywnej integracji!

Wspólny wyjazd do Agrogospodarstwa Pod Skałką w Przybynowie jeszcze bardziej zintegrował uczestników projektu realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. We wspólnej wyprawie wzięło udział 12 osób oraz ich rodziny.

Ośrodek pomocy społecznej w Żarkach krok po kroku realizuje projekt pt. "Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy  Żarki" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W szkoleniu biorą udział osoby bezrobotne korzystających z pomocy społecznej.

Z dofinansowań unijnych ośrodek pomocy w Żarkach korzysta od sześciu  lat. W gminie Żarki odsetek osób bez pracy jest wysoki. W powiecie myszkowskim stopa bezrobocia jest największa w województwie śląskim.

W każdej edycji projektu łączone są elementy z zakresu aktywnej integracji polegające m.in. na możliwości łączenia osoby bezrobotnej z rynkiem pracy poprzez możliwości zdobycia pracy lub szkolenia zawodowe, wsparcie dochodu na poziomie wystarczającym do godnego życia, a także lepszy dostęp do usług mogących wyeliminować pewne przeszkody napotykane przez niektóre osoby i rodziny w miarę włączania się w główny nurt społeczeństwa, a przez to wspierających ich powrót do zatrudnienia (np. poprzez doradztwo, opiekę zdrowotną, opiekę nad dziećmi, uczenie się przez całe życie w celu wyeliminowania niedostatków edukacyjnych, a także poprzez rehabilitację psychologiczną i społeczną).

Wartość projektu realizowanego w Gminie Żarki na lata 2012-2013 wynosi 256 164 zł, w tym mieści się kwota 33 301,32 zł wkładu własnego z budżetu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uczestnicy projektu już niedługo rozpoczną szkolenia zawodowe. W czerwcu wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Przybynowa. W agrogospodarstwie Pod Skałką spędzili cały dzień. Wszystko po to, aby lepiej się poznać i oderwać od codziennych trosk.
 

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Agnieszka Pala)
 

11

LIP

2013

2531

razy

czytano