Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wybudowany gazociąg przy ul. Czarki w Żarkach.

Wybudowany gazociąg przy ul. Czarki w Żarkach.

Zakończyła się inwestycja polegająca na budowie gazociągu średniego ciśnienia wraz z przyłączami gazu do budynków mieszkalnych zlokalizowanych w Żarkach przy ul. Czarka.  Roboty  budowlano- montażowe polegały na wykonaniu gazociągu o średnicy  63 mm na długości 2.464 mb oraz  o średnicy 40mm na długości  486 mb oraz budowie przyłączy gazu o średnicy 25 mm w liczbie  12 sztuk o łącznej długości około 60 mb.

Prace montażowe nowego gazociągu związane były również z przejściem siecią gazociągowa pod rzeką Czarna Struga oraz pod drogą wojewódzką nr 789 (ul. Koziegłowska ). Roboty te zostały wykonane z zastosowaniem technologii przewiertu sterowanego. Nowa technologia przewiertu została zastosowana również w ciągu ul. Czarka, gdzie na długości około 550mb zastosowano wspomnianą metodę. Dzięki zastosowanej technologii gazociąg został wykonany bez naruszania nawierzchni asfaltowych. Budowę gazociągu wykonał Zakład Instalacji Sanitarnych CO i Gazy Hydromirex MMŁ Świtoń z siedzibą w Poraju.

Inwestorem była: Górnośląska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. (obecnie PGNiG SPV 4 sp. z o.o. Oddział w Zabrzu. W dniu 1 lipca 2013 roku, w wyniku konsolidacji obszaru dystrybucji Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, Górnośląska Spółka Gazownictwa została przekształcona w jeden z oddziałów ogólnopolskiej spółki dystrybucyjnej z siedzibą w Warszawie. Od tego momentu firma kontynuuje działalność jako PGNiG SPV 4 sp. z o. o. Odział w Zabrzu.

15

LIP

2013

1469

razy

czytano