Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Termomodernizacja remizy w Kotowicach

Termomodernizacja remizy w Kotowicach

Docieplenie  ścian zewnętrznych, wymiana okien i drzwi, przebudowę instalacji wewnętrznych,  a także wymiana dachu – to zakres prac zaplanowanych do wykonania jeszcze w tym roku w ramach termomodernizacji budynku remizy OSP w Kotowicach.  W dniu 15 lipca wybrano wykonawcę zadania w ramach przetargu nieograniczonego. Prace wykonana T-BUD DMI Spółka z o.o. Sp. j. z Katowic za cenę brutto: 350 990,07 zł. Do przetargu stanęło 8 firm. Termomodernizacja budynku OSP w Kotowicach objęta jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania Odnowa i rozwój wsi.  Do prac budowlanych dołoży Unia Europejska. Dotacja wynosi 228 286,22 zł.


 – Dotacja została pozyskana w konkursie ogłoszonym przez Partnerstwo Północnej Jury – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - Podpisanie umowy zaplanowano na najbliższe dni.  Inwestycja zacznie się w lipcu i potrwa do końca listopada bieżącego roku.


Zakres zadania obejmuje  roboty termo modernizacyjne w tym:  docieplenie ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką elewacji, wymianę obróbek blacharskich, wymianę istniejącego pokrycia dachu z eternitu na pokrycie z blacho dachówki wraz z wykonaniem docieplenia dachu, wymianę starej stolarki okiennej na nową wykonaną z PCV wraz z częściowym, zamurowaniem otworów okiennych, wymianę zewnętrznej stalowej bramy garażowej na nową systemową (segmentową otwieraną do góry wraz z automatyką). Budynek o powierzchni użytkowej  257,25 m2 przejdzie również przebudowę instalacji: centralnego ogrzewania, gazowej, wodnej, kanalizacyjnej.


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

16

LIP

2013

1836

razy

czytano