Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Zawadzie

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Zawadzie

Za kwotę 357 530,50 zł zostanie zmodernizowana Szkoła Podstawowa w Zawadzie. Prace dociepleniowe oraz modernizację kotłowni wraz z instalacją co wykona  P.P.H.U. BAUTERM Rafał Jędrzejewski z Wanat. Firma została wyłoniona w przetargu. W dniu 18 lipca dokonano rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego. Wystartowało w nim 8 wykonawców.

Przetarg rozpisano po tym, jak radni Rady Miejskiej w Żarkach na sesji czerwcowej przyznali środki na konieczny remont budynku. W bardzo złym stanie pozostaje kotłownia wraz z przestarzałym piecem, pilnej wymiany potrzebowała instalacja centralnego ogrzewania.  Kiepski stan elewacji i stare okna w części obiektu nie dodawały uroku temu obiektowi. Gmina Żarki przed dwoma  laty starała się o środki unijne. Niestety, wniosek znalazł się liście rezerwowej. W tym roku radni zadecydowali o wykonaniu prac z środków własnych – gminnych.

Co obejmuje remont: wykonanie nowej kotłowni gazowej  dla potrzeb ogrzewania Szkoły Podstawowej w Zawadzie, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, montaż nowych grzejników. Zaprojektowano przebudowę instalacji gazu, docieplenie ścian zewnętrznych budynku, stara stolarka okienna i drzwiowa będzie wymieniana na nową z PCV zamurowane zostaną częściowo otwory okienne na klatce schodowej. Budynek po dociepleniu uzyska nowe obróbki blacharskie i tynki.

- W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. W sierpniu początek prac – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Po wykonaniu tego zadania wszystkie placówki oświatowe na terenie gminy będą już ekologiczne i kolorowe.


 

22

LIP

2013

1863

razy

czytano