Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Barszcz Sosnowskiego do likwidacji!

Barszcz Sosnowskiego do likwidacji!

W Gminie Żarki trwa akcja usuwania barszczu Sosnowskiego -  rośliny groźnej dla ludzi i zwierząt. W dniu 24 lipca usunięto dwa ogniska na terenie  gminy. Osoby, które zauważą roślinę, proszone są o kontakt ze Strażą Miejską w Żarkach.
W połowie lipca Straż Miejska w Żarkach zwróciła się z prośbą do mieszkańców o ewentualne wskazanie lokalizacji barszczu Sosnowskiego.

- Po interwencji mieszkańców usunęliśmy kilka ponad 3-metrowych egzemplarzy barszczu Sosnowskiego, który znajdował się na terenie naszej gminy. Barszcz zniknął  z Zawady i Żarek. W najbliższych dniach roślina będzie likwidowana i w innych punktach. Liczymy nadal na mieszkańców, którzy powinni zgłaszać obecność rośliny – mówi Mariusz Nowak, komendant Straży Miejskiej w Żarkach.

Po apelu upowszechnionym na stronie internetowej i w mediach zgłoszono kilka lokalizacji. Wszystkie miejsca sprawdzono, ale nie we wszystkich stwierdzono występowanie barszczu.

- Lepiej dmuchać na zimne i sprawdzamy każde zgłoszenie. Dzwoniło również sporo osób z innych gmin: Poraja, Koziegłowy, czy Niegowy. Prosiliśmy, aby te informacje kierowali do swoich gmin – mówi komendant.

Przypominany, że barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny, ponieważ wywołuje zmiany skórne, które są niezwykle trudne do zwalczenia, a także powoduje degradację środowiska przyrodniczego i ogranicza dostępność terenu.

Jeśli ktokolwiek zauważy barszcz Sosnowskiego na terenie Gminy Żarki proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską (34) 314 80 36 w. 35, mail: strazmiejska@umigzarki.pl
 

25

LIP

2013

3488

razy

czytano