Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Bezpiecznie dotrzeć do szkoły!

Bezpiecznie dotrzeć do szkoły!

Straż Miejska w Żarkach włącza się w działania policji mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, szczególnie w czasie ich dojścia i powrotu ze szkoły. W dniu 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, wraz z nim rozpoczną się wzmożone działania policjantów i Straży Miejskiej w Żarkach.

- Intensyfikujemy pomiary fotoradarem szczególnie w okolicach szkół i przejść dla pieszych – informuje Mariusz Nowak, komendant Straży Miejskiej w Żarkach. – Będziemy obecni na drogach każdego dnia w nadchodzącym tygodniu.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły 2013” w okresie od 2 do 6 września br., będzie dążyć do zminimalizowania zagrożeń w rejonach szkół. Jak wskazują statystyki nadal główną przyczyną zgonów i trwałego kalectwa w grupie wiekowej osób od 5 do15 lat są wypadki drogowe, w których dzieci występują jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego: jako piesi, rowerzyści, albo pasażerowie pojazdów mechanicznych. Dane policji pokazują, że około 5% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce stanowią dzieci, a blisko 15% rannych w wypadkach drogowych to osoby w wieku 5 do 15 lat. Podczas akcji policja obejmie nadzorem zwłaszcza te szkoły, które są położone bezpośrednio przy ciągach komunikacyjnych, zagrożone wypadkowością, o dużym natężeniu ruchu pieszych.
 

27

SIE

2013

2472

razy

czytano