Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Finał Turnieju Europejskiego.

Finał Turnieju Europejskiego.

Jednym punktem w dogrywce Gmina Żarki przegrała z Gminą Czechowice Dziedzice w ramach odcinka finałowego Turnieju Europejskiego przeprowadzonego w czasie kampanii Śląskie do przodu.  Żarki znalazły się w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu” W ostatnią czerwcową niedzielę miasteczko odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej. Drużyna z Żarek w Turnieju Europejskim pokonała w pierwszym etapie Czerwionkę Leszczyny spod Rybika i walczyła w studio telewizyjnym o zwycięstwo w kategorii gmin wiejsko-miejskich najlepszych w zakresie zdobywania funduszy unijnych. W grze powalczyli: Anna Marzec, Anna Stodółkiewicz, Katarzyna Kulińska-Pluta, Jakub Grabowski.

Organizatorzy przedsięwzięcia: pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Telewizji Polskiej przygotowali szereg zadań. Tłem do rozgrywającej się gry były  inwestycje zrealizowane z funduszy europejskich.

- Żarki znalazły się w turnieju, gdyż są w szóstce najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich pozyskujących środki unijne i realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W turnieju bierze udział tylko 18 gmin – liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w regionie z blisko 170 gmin w województwie śląskim. Już samo zakwalifikowanie się do turnieju jest sporym sukcesem.

W finale gmin miejsko-wiejskich starły się ekipy: Żarek, Ogrodzieńca i Czechowic-Dziedzic. Walka była bardzo wyrównana. Konieczna była dogrywka. W tej szczęście bardziej sprzyjało zawodnikom z Czechowic Dziedzic i to właśnie oni uzyskali 16 punktów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Żarki z 15 punktami, a miejsce trzecie zajęła Gmina Ogrodzieniec z 14 punktami. Odcinek finałowy jest dostępny pod adresem: http://rpo-promocja.slaskie.pl/strona.php?art1=1370614028

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.

Strona: http://rpo-promocja.slaskie.pl/
 

26

WRZ

2013

1351

razy

czytano