Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Mariola Pasikowska - Wicemistrzyni Świata na trasie 10 km cross.

Mariola Pasikowska - Wicemistrzyni Świata na trasie 10 km cross.

W dniu 5 października odbyły się Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w  Szklarskiej Porębie. Udział w zawodach wzięła Mariola Pasikowska  z klubu Positive Energy z Żarek. W sobotę uczestnicy rywalizowali w konkurencji  cross rozgrywanej w  Górach Izerskich. Na trasie cross na dystansie 10 km ścigało się ponad 300 uczestników. Mariola Pasikowska zajęła 2 miejsce w rywalizacji kobiet w kategorii wiekowej K18  uzyskując czas 1:15. Wśród wszystkich startujących kobiet i mężczyzn uplasowała sie na 35  pozycji. W openie kobiet zajęła 5 miejsce.

- Podeszłam do mistrzostw na luzie. Nie spodziewałam się sukcesu. Tak dobry wynik bardzo mnie zaskoczył i ucieszył -  mówi Mariola Pasikowska. 

Nordic Walking to stosunkowo nowa dyscyplina, polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Ta forma rekreacji zdobywa coraz większe grono miłośników wśród amatorów aktywnego wypoczynku. Choć Nordic Walking nie kojarzy się jeszcze ze sportem, to coraz bardziej popularne „chodzenie z
kijami” w wersji wyczynowej wymaga świetnego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Z Nordic Walking, jako jednego z elementów treningowych, korzystają w sezonie letnim m.in. narciarze biegowi.

(fot. Archiwum Marioli Pasikowskiej)
 

10

PAŹ

2013

1563

razy

czytano